Jak najít brigádu

Obrovské bannery na internetových stránkách slibující nadpozemský výdělek mají také obvykle za úkol odvést pozornost od důležitých skutečností. Spolehlivé agentury nemají důvod něco zastírat, a proto jsou jejich stránky zahlceny podrobnými informacemi.

Rady pro nalezení brigády

 1. Než začnete brigádu shánět, ujasněte si, co chcete dělat a za jakých (platových) podmínek.
 2. Shánění brigády na místě je sice levnější, ale nese sebou rizika, že budete nuceni vzít volné místo, které na vás zbude a za nelidských podmínek pak třeba okopávat brambory. Dávejte proto raději přednost agenturám, které vám vyhledají brigádu podle vašich představ.
 3. Ať už budete brigádu shánět přes agentutu nebo přímo přes zaměstnavatele, vždy si vyžádejte detailní informace o podmínkách práce.
 4. V pracovní smlouvě musí být uvedena přesná data nástupu a ukončení, adresa pracoviště, vaše pracovní pozice a plat.
 5. Neseriózní inzeráty vám slibují modré z nebe a po kontaktování se ani nezeptají na vaši praxi nebo vzdělání.
 6. Obrovské bannery na internetových stránkách slibující nadpozemský výdělek mají také obvykle za úkol odvést pozornost od důležitých skutečností. Spolehlivé agentury nemají důvod něco zastírat, a proto jsou jejich stránky zahlceny podrobnými informacemi.
 7. Brigádu si nedomlouvejte pouze telefonicky, domluvte si osobní schůzku.
 8. Vybírejte si agenturu, se kterou měli dobré zkušenosti vaši přátelé nebo známí. Obecně platí, že spolehlivější jsou známé agentury.
 9. Na internetu si můžete ověřit, zda je agentura refistrovaná u ministerstva práce a sociálních věci a v obchodním rejstříku.
 10. Zjistěte si na příslušné ambasádě, zda vás zaměstnavatel přihlásil. Pokud ne, jedná se o ilegální práci.
 11. Svému příteli nebo někomu z rodiny dejte kontakt na sebe i na své pracoviště a hned po příjezdu se ozvěte, zda je vše v pořádku.
 12. Zjistěte si pro jistotu kontakt na místní policii a adresu českého velvyslanectví.
 13. Svému zaměstnavateli nikdy neodevzdávejte svůj cestovní pas ani jiný doklad totožnosti!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9850 (vitejdoma.cz/rodina#6392)


Přidat komentář