Dítě a první zoubky - malý vzteklounek

Prořezávání prvních zoubků je individuální, ale většinou začíná kolem šestého měsíce dítěte. Pokud se objeví na místě dolních řezáků něco jako zoubky, měla byste si nechat poradit od lékaře.

První příznaky vylézání zoubků

Když se začnou dětem prořezávat první zoubky, tak se to jen málokdy obejde bez naříkání. Někdy může dítě potrápit také zvýšená teplota. Pokud se dítě nezvykle chová již v prvních měsících, nepodceňujete to. Nemusí se jednat o růst zoubků.

Růst zoubků začíná kolem 6. měsíce

Prořezávání prvních zoubků je individuální, ale většinou začíná kolem šestého měsíce dítěte. Pokud se objeví na místě dolních řezáků něco jako zoubky, měla byste si nechat poradit od lékaře. Může jít totiž dokonce o jakési předchůdce dočasných zubů, které je nejlepší odstranit, aby nebránily růstu správných zubů. Tyto zuby nemají kořeny, a proto se jejich odstraňování obejde bez větších problémů.

Vzhled zoubků

První zoubky se objevují nejčastěji na místech středních řezáků, kdy mají podobu tvrdých bílých bouliček. Proříznuté špičky zubů bývají hodně ostré.

Průběžný projev náznaků růstu zoubků

Každé dítě se s touto změnou vyrovnává různě. Většinou se však i u klidného dítěte začne projevovat mrzutost, pobrekávání a nespokojenost. Dítě hodně sliní, dává si prsty nebo hračky do úst, může odmítat jídlo či se může objevit i zvýšená teplota.

A je to tady

Dítě bude mít tendenci pořád něco kousat, proto je vhodné, když bude mít při ruce speciální kousátko, které tak umožní zoubkům na svět. Dále může pomoci i něco tvrdšího – jako je např. rohlík. Pokud nejste spokojeni s těmi, které se prodávají v obchodech, můžete si lehce udělat své vlastní.

Každé dítě je individuální

Nejprve rostou spodní zuby, a to střední řezáky (jedničky), teprve potom přijdou na řadu horní řezáky. Poté se vyklubou postranní řezáky (dvojky) a další zuby. Neznamená to však, že se zuby budou v takovém pořadí prořezávat vždy – každé dítě je individuální. Pokud se však zoubky neobjeví do jednoho roku, je vhodné se poradit s dětským lékařem. Zde najdete přehled preventivních prohlídek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9840 (vitejdoma.cz/rodina#5969)


Přidat komentář