Dětské postýlky - výběr, druhy

Příchod nového človíčka na svět je v každé rodině velikou událostí. Na jeho příchod je potřeba vše řádně a pečlivě připravit. Jedním z důležitých rozhodnutí je výběr dětské postýlky.

Doporučujeme :

  • Paní Olga Kaftanová kamenná prodejna eKopretina Praha - Nabízíme kojenecké oblečení, dětské oblečení do velikosti 122, kočárky, autosedačky, chodítka, jídelní židličky, postýlky, hračky, povlečení, fusaky, zavinovačky, deky, pleny, Avent, čepičky, prádlo, ponožky. Máme parkovací místa pro zákaznice.

Vybrat dětskou postýlku je zásadním krokem v přípravách budoucích rodičů na příchod jejich miminka na svět. Postýlka je místem, kde bude jejich miminko trávit hned po narození nejvíce času. Bude v ní spát, pomaloučku z ní poznávat okolní svět a hrát si. Je proto důležité, nevybírat postýlku jen podle jejího vzhledu, ale především si ověřit její bezpečnost a funkčnost.

Na co dbát při výběru postýlky

Z hlediska bezpečí musí dětské postýlky splňovat přísné hygienické a bezpečnostní normy. Především bychom měli při výběru myslet na to, že by součástí postýlky neměli být části, které je možno snadno oddělit. Rostoucí miminka mají tendenci ochutnávat ústy vše, k čemu mají přístup a tak by tyto části mohly pro ně být životu nebezpečné pokud by došlo k jejich spolknutí. Ze stejného důvody taky předpisy vyžadují, aby všechny použité materiály, včetně nátěrových hmot a podobně byly zdravotně nezávadné a to i při jejich náhodném požití, olíznutí atd. Celková stabilita, nosnost a pevnost postýlky jsou samozřejmě taktéž nutností.

Materiál dětských postýlek

Nejvíce oblíbeným materiálem pro dětské postýlky je dřevo, jako 100% přírodní materiál. Většinou se používá borovicové nebo bukové. Samozřejmě, že na trhu jsou k dostání i postýlky vyrobené z materiálů, které vyhovují nejnovějším módním trendům, jako jsou například proutěné postýlky, postýlky z plastu či dokonce z kovu. Tyto jsou však ve skutečnosti používány jen ojediněle. K dispozici jsou samozřejmě i tzv. cestovní postýlky, jejichž hlavním materiálem je látka na konstrukci. Cestovní postýlky jsou samozřejmě snadno složitelné do poměrně malých rozměrů a většinou zastávají několik funkcí v jednom, a to díky příslušenství, kterým bývá například moskytiéra, polohování výšky dna, stříška, měkká přebalovací podložka a taška na složenou postýlku.

Nepostradatelné vlastnosti postýlek

Při výběru dětské postýlky bychom také měli zohlednit to, že by měla mít schopnost „růst“ s naším miminkem alespoň po nějakou dobu. Je tudíž praktické, vybrat si postýlku, která nabízí možnost jejího zvětšení do potřebné velikosti. Velmi potřebným doplňkem dětské postýlky je i možnost snadného a rychlého odstranění zábrany z jedné strany, která nám usnadní přístup k miminku a manipulaci s ním. Vzhledem k tomu, že v by v postýlce mělo být naše miminko chráněno také před nepříjemným létajícím hmyzem, měli bychom si vybrat postýlku, která bude v rámci svého příslušenství obsahovat i moskytiéru a příslušnou konstrukci.

Vybírejme s rozvahou

Vybírejme proto pečlivě. Jde o zdraví, bezpečí a také pohodlí našeho dítěte. Ne vždy je nejlevnější řešení tím nejlepším. Chceme přeci, aby dětská postýlka nejen účelně sloužila, ale také, aby sloužila dlouho a bezproblémově.

Doporučujeme :

  • Paní Olga Kaftanová kamenná prodejna eKopretina Praha - Nabízíme kojenecké oblečení, dětské oblečení do velikosti 122, kočárky, autosedačky, chodítka, jídelní židličky, postýlky, hračky, povlečení, fusaky, zavinovačky, deky, pleny, Avent, čepičky, prádlo, ponožky. Máme parkovací místa pro zákaznice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9905 (vitejdoma.cz/rodina#9899)


Přidat komentář