Dětské oblečení

O vlivu barev se už mluví dlouho… Každá barva má totiž své specifické vlastnosti a kvality. Barva oblečení může mít vliv jak pozitivní, tak negativní. Může ovlivňovat např. zdraví, a to, jak se cítíme…

Barvy

O vlivu barev se už mluví dlouho… Každá barva má totiž své specifické vlastnosti a kvality. Barva oblečení může mít vliv jak pozitivní, tak negativní. Může ovlivňovat např. zdraví, a to, jak se cítíme…

Červená barva

Pro červenou barvu je charakteristická energičnost, rozhodnost, vedoucí schopnosti. Průvodními rysy červené jsou sebevědomí a agresivita. Tato barva se nedoporučuje při výběru oblečení a doplňků pro dítě do jednoho roku. Pár kousků červených oblečení je vhodné zařadit do šatníku ostýchavým, nesmělým dětem. Protože jde o barvu vítězů, měla by se tato barva objevit i v šatníku chlapců. Pro červenou barvu platí, aby se používala v rozumné míře. Vyberte dítěti i dětskou kosmetiku - více zde.

Tmavomodrá barva

Na rozdíl od červené barvy není tolik agresivní. Mezi její kladné rysy patří soustředěnost, zodpovědnost, smysl pro kolektiv. Mezi záporné stránky např. flegmatičnost, emocionální chlad. Jako pro všechny barvy, tak i pro modrou barvu platí vhodná míra. Emocionálním, nervózním chlapcům dodává klidu, pomáhá jim, aby se lépe soustředili, odnímá napětí.

Proto se nedoporučuje užívat tuto barvu u dětí nesmělých.

Bleděmodrá barva

Obsahuje všechny kladné rysy tmavomodré barvy, ale přidává k ní vlastní hodnoty: věrnost, oddanost, vytrvalost, klid, rozvahu. Bleděmodrá se nejčastěji objevuje u oblečení miminek. Tato barva dítě uklidňuje, ale také mu dodává imunitu a odebírá fyzické a psychické napětí.

Žlutá barva

Mezi její kladné rysy patří optimismus, radost ze života, bezprostřednost citů. Zároveň však značí neklid, nestálost, proměnlivost citů a nálad. Žlutá barva podporuje v dítěti radost ze života, proto by v šatníku rozhodně neměla chybět.

Zelená barva

Mezi kladné rysy patří vytrvalost, odolnost, pracovitost, radost ze života, racionální přístup k řešení problémů. Mezi zápory patří nedostatečně rozvinutá intuice v porovnání s praktičností, což brání rozvoji tvůrčích schopností. Pokud chcete vychovat z vašeho dítěte pragmatika – budete volit větší počet zelených kousků oblečení. Pokud chcete podporovat u dítěte tvůrčí schopnosti, raději tuto barvu omezte. Nejlepší nicméně bude najít rozumný kompromis.

Oranžová barva

Je barvou fyzického i psychického zdraví. Oranžová je nezbytná v oblečení jak chlapců, tak holčiček. Tato barva je prospěšná pro zdraví dětí fyzicky i nervově slabších, přičemž je vhodné ji dávkovat.

Bílá barva

Bílá je barvou neutrální. Nenese s sebou žádné emoce. Její síla je v otevřenosti světu. Bílá barva je barvou upřímnosti, čistoty a naivity. Bílé oblečení je nejčastější pro slavnostní chvíle, vhodná je rovněž v letních měsících. Dítě v bílé barvě působí více zranitelně, bezbranně. Pokud dítě vstupuje do nového kolektivu, neoblékejte je do bílého. Bílou barvu je vhodné doplnit živějšími barvami. Myslete i na sebe a vybírejte podle barevné typologie - více zde.

Růžová barva

Je barvou ženskosti, jemnosti a něhy. Do růžového se odjakživa oblékají novorozené holčičky. Do šatníku chlapců by se tato barva neměla zařazovat, protože může podporovat nesprávné modely chování. Růžová evokuje pocity něžnosti, poddajnosti, měkkosti.

Hnědá barva

Je barvou země, nazývá se královnou konzervativců a pragmatiků. Ani tato barva by se neměla z dětského šatníku zcela vyloučit.

Černá barva

Černá barva není barvou dětství, proto se rodičům nedoporučuje, aby ji do dětského oblečení zařazovali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9848 (vitejdoma.cz/rodina#6297)


Přidat komentář