Dětská obuv

Rodiče často správný výběr zanedbávají. Dětská noha se vyvíjí velmi rychle. U menších dětí je to až 18 mm za rok. Růst probíhá ve skocích a děti nejsou schopny si uvědomit, že jim už boty nepadnou. Jejich kosti se tak mohou začít deformovat.

Růst nohou u dětí

Rodiče často správný výběr zanedbávají. Dětská noha se vyvíjí velmi rychle. U menších dětí je to až 18 mm za rok. Růst probíhá ve skocích a děti nejsou schopny si uvědomit, že jim už boty nepadnou. Jejich kosti se tak mohou začít deformovat.

Dětská noha

Materiál obuvi musí být měkký a prodyšný, aby se v něm dětská noha nepotila. Zvláště savý by měl být materiál na vnitřní, nášlapné části boty. Boty by měly být lehoučké.

Deformace prstů

Obuv by měla mít prostornou, kulatou špičku, aby nedocházelo k deformaci prstů. Boty by měly být pevné, vhodný je pásek přes nohu a pevná pata. Nejmenším dětem kupujte pouze kotníčkovou obuv.

Ohebnost bot

Boty by měly být ohebné především tam, kde se noha při chůzi nejvíce ohýbá. Podpatek by měl být co nejnižší nebo vůbec žádný.

Výška a šířka bot

Délku obuvi měřte od úplného konce paty do konce nejdelšího prstu. K tomu přidejte alespoň 1 cm navíc pro volný pohyb prstů v obuvi a pro růst nohou. Šířka boty by měla odpovídat šířce nohy v místě prstních kloubů. Obuv by neměla být příliš těsná ani příliš volná, obojí vede k deformacím.

Nákup obuvi

Na nákup dětské obuvi vždy berte své dítě. Nechejte jej, ať se ve vybrané obuvi projde a sledujte, jestli mu nepadá z nohy.

Kvalitní obuv pro děti

Dětská obuv je opravdu nákladnou záležitostí. Proto ji mnoho lidí nakupuje po second handech nebo používají boty po starších sourozencích. Dítě je tak ohrožováno plísněmi a deformacemi nohou. Nesnažte se ušetřit za každou cenu a investujte do nákupu opravdu kvalitní obuvi! Kvalitní obuv je pro dítě důležitá nejen při sportovních aktivitách.

Ostrov Hraček.eu - dětská obuv a nejen dětské doplňky

Scháníte pro své dítě kvalitní obuv? Na eshopu ostrovhracek.eu naleznete výběr z dětské obuvi jako jsou botasky, sandály,polobotky a také veškeré doplňky,které Vám níže představíme. Boty naleznete ve všech velikostí, barev a designů. Nabídka eshopu je rozmanitá, nakoupit zde můžete veškerou výbavičku pro Vaše miminko.

V nabídce máte dále sortiment:

  • autosedačky
  • kočárky
  • hračky
  • kojenecké potřeby
  • a mnoho jiného sortimentu

    Věříme, že v nabídce naleznete výbavu přesně pro Vaše miminko či dítě a využijete nabídku celého eshopu. Na základě zkušeností čtěnářů, věříme, že budete se sortimentem jistě spokojeni.

Druhy dětské obuvi

 ■Capáčky – jedná se o botičky pro první krůčky. Již v době lezení dítěte, nejsou botičky vůbec na škodu, spíše naopak.

■Na doma – pantofle, sandálky, bačkůrky. Je třeba mít na paměti, že, i když je dítě doma, tak to neznamená, že může mít domácí obuv sešlapanou, deformovanou a podobně 

■Přezůvky – sandálky, bačkůrky. Přezůvky jsou důležité pro udržení správného mikroklimatu nohy.

■Letní – sandály, pantofle

■Zimní – kotníkové, kozačky aj.

■Celoroční – polobotky, kotníkové (zavazování na tkaničky, zapínání na suchý zip) aj.

■Sportovní – cvičky, textilní obuv, plátěná obuv, sportovní goretexová obuv aj. Sportovní obuv nepatří do domácnosti ani na celodenní nošení.

■Plážovky – pantofle, koupací obuv.

Pravidla obuvi pro děti

  • Pravidelně nohu dítěte měřte. Dítě samo vám totiž neřekne, že ho tlačí palec.
  • Nenechejte dítě běhat po tvrdé podlaze, pořiďte mu měkké přezůvky. Chůze po písku jeho chodidlům naopak prospívá.
  • Nenechejte dítě chodit příliš dlouho v jedněch botách a často jej přezouvejte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9866 (vitejdoma.cz/rodina#6892)


Přidat komentář