Děti s hyperaktivitou

V poslední době se rodí čím dál tím více hyperaktivních dětí. Podle odborníků je to kvůli špatnému životnímu stylu. Hyperaktivních dětí se rodí maminkám, které pochází z oblastí s horší kvalitou ovzduší, mají psychický stres nebo špatnou životosprávu.

Hyperaktivní dítě

  • nedokáže klidně sedět, houpe se na židli, kope nohama apod.
  • nevydrží sedět u jídla a normálně se najíst
  • nevydrží dlouho ani u televize
  • má sklon neustále něco povídat, skáče druhým do řeči
  • chová se roztržitě, pošťuchuje druhé
  • má potíže hrát si o samotě, nedokáže se zabavit, těká od jednoho k druhému

Špatný životní styl

V poslední době se rodí čím dál tím více hyperaktivních dětí. Podle odborníků je to kvůli špatnému životnímu stylu. Více hyperaktivních dětí se rodí maminkám, které pochází z oblastí s horší kvalitou ovzduší, mají psychický stres nebo špatnou životosprávu. Jistou roli zde hraje ale i dědičnost.

Léčba hyperaktivity

Hyperaktivitu lze naštěstí zmírnit nebo i úplně vyléčit. Dětský lékař vám pravděpodobně doporučí návštěvu psychologa, kde vám poradí, jak se k dítěti chovat, aby se jeho hyperaktivita ztlumila. Dozvíte se, že důležité je věnovat dítěti dostatek času, přistupovat k němu s trpělivostí a za sebemenší pozitivní projev ho chválit. Pomáhá také skupinová terapie, specializované dětské tábory nebo kyneziologie.

Hyperaktivní dítě ve škole

Velký problém nastává při nástupu do školy. Dítě bude těžko sedět klidně v lavici nebo mluvit jen když jej učitel vyvolá. Dnešní pedagogové už mají naštěstí s hyperaktivními dětmi zkušenosti a vědí, jak se k nim chovat.

Hyperaktivita navždy?

Některé dítě se může ze dne na den "uzdravit", a to v případě, že mu jednoduše oslabené mozkové struktury dozrají. Jiné děti se takového dne nedočkají, ale dokáží svou poruchu mírnit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9879 (vitejdoma.cz/rodina#7190)


Diskuze a zkušenosti

Libor | 19.11.2010 00:17
Hypraktivita Ahojky všem. Zajímal by mě názor někoho kdo má hyperaktivní dítě na léčbu. Co se vám osvědčilo, používáte léky a nebo přírodní léčiva nebo homeopatika? Pokud budete chtít písněte raději na meilík libor.okg@centrum.cz. Předem díky LIbor


Přidat komentář