Děti a domácí zvířata

Děti, psi a kočky. Děti a domácí mazlíčci. Děti a hlídání zvířat. Děti a jaké zvířátko jim koupit. Domácí mazlíčci a alergie. V první řadě musí dítě vědět, že domácí mazlíček není hračka, se kterou si vyhraje a odhodí ji do kouta.

Děti, psi a kočky

Stále Vám vrtá hlavou, zda je Vaše dítě dost staré na to, aby se dokázalo o živého tvora postarat, i když jde třeba jen o malého křečka či morče? Musíte si uvědomit, že pokud budete pořizovat nového chlupatého člena do domácnosti, budete muset s jeho výchovou pomoci.

Děti a domácí mazlíčci

Jistě víte, že děti nejsou většinou moc skromné a to platí i u domácích mazlíčků. Už nechtějí rybičky tiše plavající v akváriu nebo křečka spícího v pilinách. Jejich dětským snem jsou psi a kočky. Pokud tedy svému dítěti pořídíte některého z těchto čtyřnohých domácích mazlíčků, musíte mu sami jít příkladem v tom, jak se o něj starat. Malé děti ledacos odkoukají, jak to dobré tak i to špatné.

Děti a hlídání zvířat

Když se dítě bude k domácímu mazlíčkovi chovat ošklivě, tak věřte, že zvíře si to zapamatuje. Pokud bude dítě psa nebo kočku tahat a nutit ho, aby dělal to co se mu nelíbí, zvíře mu to jednou vrátí. To znamená, že je velmi důležité hlídat děti i zvířata. A když je dítě malé, tak ho nenechávejte s domácím mazlíčkem samotné.

Děti a jaké zvířátko jim koupit

Jste-li si jistí, že rozhodnutí pořídit si domácího mazlíčka je správné a máte-li Vy sami ke zvířeti pozitivní vztah, pak je vše v pořádku. V opačném případě počkejte a pořiďte si zvířátko, až bude Vaše dítě starší a zodpovědnější. V první řadě musí dítě vědět, že domácí mazlíček není hračka, se kterou si vyhraje a odhodí ji do kouta. Pro děti je příznivé, když mají doma cokoliv živého, ale pořízení domácího mazlíčka by nemělo narušit běžné fungování rodiny.

Domácí mazlíčci a alergie

Pamatujte, že jazyk zvířat obsahuje spousty bakterií, tak se snažte předcházet tomu, aby si vaše dítě nechávalo od svého miláčka olizovat citlivé partie, především obličej.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9858 (vitejdoma.cz/rodina#6665)


Přidat komentář