Cvičení s miminky

Chcete cvičit se svými dětmi a vést je ke zdravému životnímu stylu? Néjlépe je začít velmi brzy a nejlepším příkladem můžete být právě Vy. Cvičení pro nejmenší je vhodné pro děti již od miminkovského věku.

Doporučujeme:

 • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.** **
 • Vektor Wellness club- Pardubice - Přijďte si zacvičit a uvolnit se do Wellnes centra Vektor Club v Pardubicích, kde můžete využít nejen nejmodernějších sportovních  aktivit pro Vás, ale i služeb pro těhotné a maminky, pro které centrum připraví speciální program přímo na míru.
 • Dětské studio Kolotoč- Příbram - Studio nabízí vybavenou hernu, zahradu s hřištěm a posezením pro rodiče. Nabízí možnost věnovat se kreativním činnostem v zájmových kroužcích – kreslení, malování, modelování, vystřihování atd.

Věděli jste, že se již nejmenší dětičky dovedou dorozumět dříve, než začnou mluvit? Jejich mentální schopnosti jsou již na komunikaci připravené, pouze čekají, až se dokončí vývoj jejich hlasového aparátu. A podobně jsou na tom i s pohybovým aparátem.S miminkem je zapotřebí denně si hrát, cvičit a všestranně ho rozvíjet. V tomto článku se podíváme na to, jak správně rozvíjet pohybovou aktivitu Vašeho miminka, a jaké možnosti jsou Vám nabízeny pro správné společné cvičení.

Co cvičení s miminky přináší?

Správné cvičení pomůže zajistit zdravý vývoj všech hlavních svalových skupin a kloubů Vašeho děťátka. Je to vhodný způsob, aby si Vaše děťátko zachovalo tělesnou pružnost a s postupujícím věkem nadále rozvíjelo své ** tělesné dovednosti**. Cvičení je vlastně gymnastika pro zdraví Vašeho kojence. Systematicky přenáší poznatky přirozeného pohybového vývoje v prvním roce života na gymnastiku s dětmi. Dobrý způsob, jak zajistit, aby se cvičení miminku líbilo, je formulovat cvičení jako hru. Děti si rády hrají a správně pojatá hra, představené slovem a obrazem, dokáže posílit opěrný a pohybový aparát kojence. Společné cvičení dítěte s maminkou současně přispívá k prohloubení jejich vztahu. Je to vynikající příležitost, jak pozitivně ovlivnit sociální vývoj v raném dětstvím, spojený se zdravým pohybem.

Co wellness kluby nabízejí?

Dnešní moderní kluby, určené pro cvičení všech věkových vrstev, to není jen řada cvičebních strojů. Nabídnou vám zdravý pohyb v prostředí moderních fitness center západního stylu, vynikají zejména nadstandardními službami a špičkovým servisem. Wellnes klub dokáže překonat Vaše očekávání. Aby jste se během cvičení cítili opravdu skvěle, je pro Vás připravena řada věcí, které Vám dokáží zpříjemnit Váš pobyt. V takovém moderním fitness centru je pro Vás připraven skutečně maximální servis:

 • moderní, čisté a příjemné prostředí - může Vám připomínat prostor špičkové restaurace nebo soukromé kliniky
 • recepce i fitness instruktoři - kdykoliv Vám zodpoví Vaše dotazy, poradí se cvičením
 • osobní tréninkový program - dostanete osobní cvičební plán. Vaše cvičení bude radost, dosáhnete maximálních možných výsledků
 • šatny - výběr skříňky podle svých představ
 • sprchy - dostatečné množství sprch pro vaše soukromí
 • prostředky péče o Vaše tělo
 • relaxační zóna pro klidný a nerušený odpočinek po cvičení
 • dětský koutek - své dítě můžete předat do profesionálně hlídaného dětského koutku a v klidu, bez starostí se věnovat cvičení a svému tělu
 • internet a kavárna - zde si můžete sjednat například pracovní schůzku, vyřídit své záležitosti nebo se občerstvit

Cvičení s batolaty

Společná cvičení maminek s batolaty v tělocvičně, to není jen o pohybu. Je to také o společném setkávání maminek, kde s mohou vyměňovat svoje názory a popovídat si o svých ratolestech. Pro malé děti má však společná návštěva tělocvičny další význam. Moderní fitness centra dokáží připravit vhodný program, který dětičkám pomůže pozvolna zvykat si na kolektiv svých vrstevníků. Děti se během cvičení zapojují do společných aktivit. Tímto způsobem si pozvolna a přirozenou cestou zvyknou pohybovat se mezi ostatními lidmi a hlavně mezi dětmi. Cvičení maminky a batolata jsou určeny dětem zhruba od 1,5 roku věku. Společně s maminkami a ostatními dětmi se tancuje, zpívá, děti se učí říkanky a hrají si spolu. Aby byl v tělocvičně zajištěn dostatek prostoru, a pozornosti a všem dětem, bývá počet účastníků omezen na několik párů maminek s dětmi. Proto je vhodné si účast na společném cvičení zajistit včas a objednat se raděj dopředu. Byla by škoda připravit vaše děťátko o takové zážitky. Pokud jste už nyní zvědaví, co Vás čeká, jděte se už nyní** podívat**. Poblíž tělocvičny jsou prostory, které můžete kdykoliv využít k přebalování nebo krmení.

Cvičení s miminky a dětmi

Cílem cvičení je inspirovat rodiče, jak si denně se svým dítětem hrát, cvičit s ním všestranně jej rozvíjet. Je to vhodný způsob, aby si děťátko zachovalo pružnost těla a nadále rozvíjelo své tělesné schopnosti a dovednosti. Dětičky mají, během svého růstu, různé potřeby a proto jsou cvičební plány rozděleny podle aktivity jejich věku: 3-6 měsíců - ležící, 6-9 měsíců - lezoucí, 9-12 měsíců - první krůčky, 1-2 roky - chodící. Cílem cvičení s miminky a dětmi je pomoci rodičům porozumět svým dětem a jejich potřebám. Profesionální cvičitelé a instruktoři Vám dokáží ukázat, jak máte dítě správně zvedat, nosit a otáčet, aby byl podporován správný vývoj dítěte, především vývoj páteře. Pravidelné cvičení je doprovázeno formou říkadel a písniček. Tím podpoříte a rozvíjíte hrubou i jemnou motoriku, pomáháte vyrovnávat svalové napětí. Vhodným cvičením také působíte na zlepšení koordinace pohybů dítěte, rozvíjíte schopnosti jeho soustředění. Společné cvičení s malými dětmi také pomáhá rozvíjet a upevňovat vnitřní rovnováhu a vztah dítěte a maminky. Cvičení je pro miminka, ale i pro Vás, vždy zajímavé a pestré. Podle věku vašeho dítěte se cvičí se vleže, vsedě, vestoje, při chůzi, nebo s chrastítky.

Cvičení pro miminka s hračkami

Rodiče, kteří dbají o správný duševní a tělesný rozvoj svých dětí, společná cvičení vítají. Opravdovým zážitkem pro miminka je cvičení s hračkami. Miminka mají rádi pohyb, a pokud vidí vedle sebe maminku a svoji oblíbenou hračku, jsou při cvičením štěstím bez sebe. Miminko se dokáže ponořit do fantazie popustit uzdu své představivosti při radostném cvičení s hračkou a svoji smějící se maminkou. Tomu přispívá pečlivě připravený cvičební plán, určený přesně pro tyto skupiny. Právě to moderní fitness centra dokáží. Rozvíjejme v dětech jejich vlastní fantazii, dopřejme jim radost ze zdravého pohybu.

Doporučujeme:

 • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.

 • Vektor Wellness club- Pardubice - Přijďte si zacvičit a uvolnit se do Wellnes centra Vektor Club v Pardubicích, kde můžete využít nejen nejmodernějších sportovních  aktivit pro Vás, ale i služeb pro těhotné a maminky, pro které centrum připraví speciální program přímo na míru.

 • Dětské studio Kolotoč- Příbram - Studio nabízí vybavenou hernu, zahradu s hřištěm a posezením pro rodiče. Nabízí možnost věnovat se kreativním činnostem v zájmových kroužcích – kreslení, malování, modelování, vystřihování atd.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9897 (vitejdoma.cz/rodina#9812)


Diskuze a zkušenosti

Gabriela | 09.12.2014 09:19
Full of salient poin Full of salient points. Don't stop benelviig or writing!


Přidat komentář