Cestování v těhotenství

Dejte pozor na vodu a potraviny, které by mohly být nebezpečné. Úplně se vyhněte specialitám kraje jako je tatarák, sushi, biftek a podobným jídlům. Dejte na kvalitu, maso jezte jen řádně tepelně opracované.

Stravování

Dejte pozor na vodu a potraviny, které by mohly být nebezpečné. Úplně se vyhněte specialitám kraje jako je tatarák, sushi, biftek a podobným jídlům. Dejte na kvalitu, maso jezte jen řádně tepelně opracované. Mléčné výrobky jezte také jen pasterizované. Bohužel byste se měla vzdát chuťovek, jako je domácí sýr, mléko.. Hrozí totiž riziko salmonelózy. Větším zlem je pak toxoplasmóza, která v těhotenství působí vážné komplikace.

Pojištění

Před odjezdem zkontrolujte, jestli je vaše pojištění platné i v těhotenství. Případně si nechejte doplnit cestovní pojistku, vztahující se na těhotenství.

Necestujte sama

Neriskujte a delší cesty raději nepodnikejte sama. Do zahraničí už vůbec ne. Když budete cokoli potřebovat, bohužel se nemůžete spolehnout na cizí lidi. Zbytečně pak budete plýtvat síly na vyhledání lékaře, domluvu v cizím jazyce, problémy s pojištěním apod. Budete také klidnější, když nebudete sama – tedy jen s miminkem.

Zanedbání

Zařiďte všechno tak, aby vaše cesta nezasahovala do termínů vašich kontrol u lékaře, ultrazvuku a podobně. Pokud odjíždíte na delší dobu, zařiďte si prohlídku u lékaře v místě pobytu.

Porodnice nablízku

Pokud cestujete během třetího trimestru, raději si zjistěte nejbližší porodnici k místu, kde budete přebývat. Pro všechny případy.

Krevní skupina

Pokud nevíte, jakou máte krevní skupinu, před cestou si to zaručeně zjistěte. Požádejte obvodního lékaře. Kartičku s tímto údajem noste u sebe, nejlépe u dokladů. Krevní skupinu si můžete také nechat zapsat do občanského průkazu.

Hygiena

Při delším cestování buďte opatrná na hygienu. Umývajte si ruce, kdykoli je to možné, pořiďte si vlhký toaletní papír nebo vlhčené ubrousky, nikde si nesedejte na záchodovou prkénko.

Těhotenství není žádným důvodem pro to, abyste se bála vytáhnout paty z domu. Pokud se dobře cítíte a nemáte závažné problémy, cestování se nebojte. Buďte jen obezřetná a opatrná. Vždy se zamyslete před tím, než budete jednat, všechno potřebné si připravte a zařiďte před cestou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9859 (vitejdoma.cz/rodina#6683)


Přidat komentář