Zastřešení bazénů - výběr firmy

Máte na zahradě postavený bazén, ale nelíbí se Vám, že jej můžete využívat jen v teplých letních měsících? Možná byste měli zapřemýšlet nad jeho zastřešením, které kromě zajištění stálé teploty vody přináší i další výhody.

Výhody zastřešení bazénu

Existuje mnoho důvodů, proč si nechat zastřešit bazén a jen několik proč tak neučinit. Jedním z nich by mohl být nedostatek finančních prostředků, avšak pokud se pro tuto investici rozhodnete a finanční prostředky nějakým způsobem získáte, určitě nebudete vynaložených peněz litovat.

Delší možnost užívání bazénu

Nikdo Vám nemůže zaručit** možnost užívání bazénu i v zimních měsících**, ale pokud se rozhodnete nechat si bazén zastřešit, doba jeho užívání se rozhodně prodlouží a Vy si budete moci užívat teplé vody i na jaře a na podzim. Teplota vody v zastřešeném bazénu se může zvýšit o 5 až 10 °C a často je pak možné využívat bazén až do října či od půlky dubna.

Lepší kvalita vody

Zastřešený bazén také přináší vyšší kvalitu vody. Do bazénu nemůže napadat listí, pyl, dešťová voda, ani tam nenafouká prach či jiné nečistoty. Vodu v nezastřešených bazénech je nutné daleko častěji chemicky ošetřovat, jelikož se v ní také lépe množí bakterie.

Žádné UV záření

Veškeré výplně použité pro zastřešení bazénu jsou navržené tak, aby** pohlcovaly nebezpečné UV záření.** Proto se můžete koupat, ale i odpočívat na lehátku u bazénu bez obav, že Vám hrozí nebezpečí slunečního záření.

Větší bezpečnost

Zastřešený bazén také ochraňuje před nechtěným pádem osoby či domácí mazlíčky, kteří se pohybují v jeho okolí. Bohužel už se stalo mnoho nehod, které byly způsobené pádem do bazénu.  Lze také zhotovit zamykatelné zastřešení a zabezpečit tak, že vždy budete přítomni, pokud se Vaše dítě bude chtít jít vykoupat.

Typy zastřešení

Existuje několik typů zastřešení, které lze v základě dělit na** velmi nízká zastřešení a zastřešení vyšší**, ve kterých se může dospělá osoba postavit či si vedle bazénu lehnout na lehátko.

Nízké zastřešení slouží primárně ke krytí bazénů ve chvílích, kdy není používán a zabezpečuje tak bezpečnost, stálou teplotu vody, ochranu před nečistotami a další výše zmíněné vlastnosti. V takto zastřešeném bazénu se lze koupat buď se střechou (ta nebrání plavání v něm), nebo lze střechu na určitý čas odsunout a užít si plně krásný slunečný den.

Vyšší zastřešení pak přináší možnost vychutnání si většího prostoru okolo bazénu, který je chráněn před venkovními živly. Jistě tuto možnost rádi využijete při větrném počasí nebo při letní dešťové přeháňce.

Jak vybrat správné zastřešení

Vzhledem k tomu, že existuje spousta možností, jak Váš bazén zastřešit, je důležité pečlivě vybírat. Záleží zejména na Vašich potřebách a účelech, ke kterým má zastřešení sloužit. Máte-li domácího mazlíčka či malé dítě, mělo by být zastřešení bazénu samozřejmostí, a to jakéhokoliv typu (avšak musí být pevné - pozor na obyčejnou plachtu, jež může zapříčinit neštěstí). Jste-li zvyklí na určitý komfort, jistě dáte přednost vyššímu zastřešení. Ale pokud potřebujete najít finančně nejpříznivější řešení, pravděpodobně pro Vás bude nejlepší nízké zastřešení.

Jak vybrat správnou firmu

Je důležité vybrat si správnou** firmu, která se postará o zastřešení Vašeho bazénu**. Vybírejte podle doporučení a roků praxe, nechte si vypracovat několik cenových nabídek a návrhů a zkonzultujte Vaše nápady s několika odporníky z různých firem. Až poté vybírejte. Hlavně se vždy přesvědčte, že jedná opravdu o konečné cenové nabídky, aby Vám firmy nenaúčtovaly další položky, o kterých se předtím ani nezmínily.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9777 (vitejdoma.cz/rodina#9916)


Přidat komentář