Zastiňovací technika

Je libo žaluzie horizontální, vertikální z neprůsvitných pruhů PVC, dřevěné, v imitaci dřeva, nebo předokenní rolety s řetízkovým ovládáním, nebo za pomoci motorku? Možností zastiňovací techniky je tolik, že si jistě každý najde ten svůj styl.

Někdo dává přednost žaluziím, jiný kombinuje žaluzie s roletami, a to pro docílení maximálního zastínění. V určitých pokojích potřebujeme maximální možné zastínění, jako je především ložnice pro kvalitní spánek a obývací pokoj pro sledování napínavého filmu.

Doporučujeme:

  • Zasklívání balkónů a lodžií Praha** - Společnost MO-BY s.r.o.**, která je 100% českou firmou a je již několik let předním výrobcem a dodavatelem vratové, zastiňovací a zabezpečovací techniky. Co vše Vám společnost nabízí? Garážová vrata, zimní zahrady, markýzy, žaluzie, shrnovací dveře a stěny, garnýže, pergoly a altány.

  • Žaluzie a plastové okna Liberec - Firma pana Pavla Laurina vám nabízí** plastová** okna a stavební práce. Dále se zabývá prodejem** dřevěných** eurooken, vnitřními a vnějšími parapety, žaluziemi a garážovými rolovacími vraty.

Žaluzie a rolety

Plete se Vám někdy, jaký je rozdíl mezi žaluziemi a roletami? Není výjimkou, že se například zaměňuje pojem vertikální žaluzie a rolety. Jednoduchý fígl spočívá v tom, že roletu si můžeme odvodit od slova „role“. A to nám již napoví, že roleta je na rozdíl od žaluzie z jednoho pásu, jednoho dílce. Kdežto žaluzie jsou složeny z jednotlivých lamel.

Rozdělení žaluzií

U žaluzií máte na výběr hned ze dvou typů, a to horizontální a vertikální. Horizontální žaluzie mohou být jak interiérové, tak exteriérové. Vertikální žaluzie jsou výhradně určené do interiéru.

Horizontální žaluzie

V prvé řadě se podíváme na horizontální žaluzie, které jsou nezbytnou součástí každého okna.

Volba šířky lamel u horizontálních žaluzií

U žaluzií nemáte pouze na výběr jejich řešení, materiál a vzhled. Zvolit si také můžete šířku lamel, která se Vám bude nejvíce hodit do interiéru. Rozhodnout se můžete mezi šířkou lamely 16 nebo 25 mm.

Umístění žaluzií

Horizontální žaluzie si můžete nechat namontovat jako meziskelní, nebo jako interiérová, tj. umístěná na rám okna.

Způsob ovládání horizontálních žaluzií

Vybrali jste si žaluzie, co do materiálu, designu, barvy? Teď ještě zbývá si zvolit, jaký způsob ovládání Vám bude co nejvíce vyhovovat. Na výběr máte ovládání za pomoci řetízku, kovovou nebo plastovou tyčkou.

Vertikální žaluzie

Pro vertikální žaluzie jsou typické jednotlivé lamely, a to o šířce kolem 128 a 63 mm. Tedy i v případě vertikálních žaluzií, si můžete vybrat, jaká šíře lamel bude pro Vás interiér nejvhodnější.

Vhodnost umístění vertikálních žaluzií

Určitě jste se setkali s vertikálními žaluziemi v komerčních prostorách, bankách, na úřadech, ve firmách v kancelářích. Ovšem nenechte se mýlit. Vertikální žaluzie se svojí elegancí totiž hodí i do bytů, domů. Jejich výhodou je také možnost umístění do atypických prostor. Potřebujete zastínit ne efektivně přepažit výklenek, oblouk, místnost, regály s nářadím? S vertikálními žaluziemi dosáhnete nejen vskutku výjimečného zastínění, ale také ukrytí věcí před zraky návštěv.

Způsob ovládání vertikálních žaluzií

U vertikálních žaluzií máte na výběr, zda je budete ovládat ručně, za pomoci řetízku, nebo pohodlně, za pomoci elektrického motorku. Ať už zvolíte ovládání řetízkem, nebo motorkem, můžete lamely naklápět podle momentálního svitu, či potřeby.

Směr stahování vertikálních žaluzií

Žaluzie můžete kromě naklápění, také** stáhnout**, a to buď na jednu, či druhou stranu. Možnost však máte také v podobě roztáhnutí, jako v divadle. V tomto případě jde jedna část lamel na jednu, a druhá část lamel na stranu druhou.

Volba rolet

Ani rolety si nezadají se žaluziemi, co do volby materiálu a barvy. Na výběr budete mít tak širokou škálu, že si určitě vyberete. Můžete mít roletu světlé pastelové barvy, nebo také tmavé, či dokonce různě barevné. Vše záleží na Vašem vkusu, ale také celkového ladění interiéru.

Způsob ovládání rolet

Klasikou, kterou možná znáte z dob školních, je ovládání rolety za pomoci šňůry, kterou stáhnete roletu dolů. U klasiky můžete zůstat, nebo zvolit i možnost ovládání řetízkem, tak jako u žaluzií. Výhoda druhého způsobu ovládání spočívá v možnosti mít roletu v takové výšce, kterou zrovna potřebujete.

Díky moderní zastiňovací technice docílíte nejen potřebného zastínění před slunečním svitem. Vzhledem k široké nabídce materiálů, barev a designu docílíte i té správné „tečky“ při zařizování Vašeho domova.

Doporučujeme:

  • Zasklívání balkónů a lodžií Praha** - Společnost MO-BY s.r.o.**, která je 100% českou firmou a je již několik let předním výrobcem a dodavatelem vratové, zastiňovací a zabezpečovací techniky. Co vše Vám společnost nabízí? Garážová vrata, zimní zahrady, markýzy, žaluzie, shrnovací dveře a stěny, garnýže, pergoly a altány.

  • Žaluzie a plastové okna Liberec - Firma pana Pavla Laurina vám nabízí** plastová** okna a stavební práce. Dále se zabývá prodejem** dřevěných** eurooken, vnitřními a vnějšími parapety, žaluziemi a garážovými rolovacími vraty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9766 (vitejdoma.cz/rodina#9902)


Přidat komentář