Zabezpečení bytů

Váš byt se snažíte vyšperkovat podle představ. Rekonstruujete, modernizujete, pořizujete nové vybavení, doplňky. Nezapomněli jste však na takovou „maličkost“ v podobě zabezpečení bytu? Byty se vykrádají stále. Zamezte případným zlodějům přístup do bytu.

Disponují Vaše** vstupní dveře** původní starou vložkou? Pak by Vás možná mohlo zajímat, že takové dveře si zloději přímo vyhlížejí. Jsou totiž pro ně snadnou překážkou. Uvažte pořízení cylindrické vložky, a to nejlépe čtvrtého stupně dle pyramidy bezpečnosti. Tím si zajistíte tu nejvyšší možnou bezpečnost, a to proti odvrtání, vytržení nebo jinému způsobu vniknutí do Vašeho bytu.

Zabezpečení bytu a domu

Pokud bychom měli porovnat zabezpečení bytu se zabezpečením domu, je nasnadě, že zabezpečit byt je poněkud snazší i rychlejší. A to již jen z toho důvodu, že takový byt má jedny vstupní dveře. Ovšem to neznamená, že by mělo být podceněno jejich zabezpečení.

Bezpečnostní dveře do bytu

Je Váš byt opatřen bezpečnostními dveřmi, a to s vícebodovým uzamykáním, nebo bezpečnostními závory apod.? Pak je Váš byt zabezpečen tím nejvhodnějším řešením. Samozřejmě také záleží, jakou vložkou dveře disponují a v jaké bezpečnostní třídě je kování.

Plánujete stavět, stavíte, přestěhovali jste se a stojíte před volbou nákupu bezpečnostních dveří? Pak volte takové, které jsou certifikovány akreditovanou zkušebnou, a nejlépe i Národním bezpečnostním úřadem. Bezpečnostní dveře by měli být samozřejmě z kvalitního materiálu. Žádný kompromis zde nemá místo.

Běžné vstupní dveře do bytu

Je Váš byt vybaven „jen“ klasickými dveřmi? Pak je třeba ještě zámek doplnit alespoň o další přídavný zámek. Dveře by také měli být zabezpečeny, a to na straně pantů příslušnou zabranou proti případnému vyražení nebo vysazení.

Pokud si nehodláte zakoupit přímo bezpečnostní dveře, informujte se raději u pojišťovny, u které máte pojištěný byt, zda Vám v případě vloupání, vyplatí odškodné. Mohlo by se totiž stát, že Vaše dveře nebudou splňovat určité parametry bezpečnosti, a pak byste nemuseli od pojišťovny dostat nic, i když si platíte pojistné.

Cylindrické vložky

Jedním z parametrů bezpečnostních dveří jsou** cylindrické vložky**. Je v podstatě jedno, jaké šíře jsou Vaše vstupní dveře. Cylindrické vložky se vyrábí pro různé tloušťky dveří, s různým profilem klíčového otvoru. Pokud plánujete zakoupit nové dveře, nebo „jen“ cylindrickou vložku, informujte se na jednotlivé stupně odolnosti vůči případnému vloupání do bytu.

Typy cylindrických vložek dle úrovně zabezpečení

Zakoupit si můžete** cylindrickou vložku**, která bude odpovídat základní, zvýšenou, vysokou nebo velmi vysokou ochranou. Kdy základní ochrana je označena jednou hvězdičkou a velmi vysoká ochrana čtyřmi hvězdičkami.

Případný zloděj, který stojí před bytem, jež se rozhodl vykrást, zkoumá u dveří jejich plochu, zárubně, panty, zámek, vložku. Nejen z toho důvodu se nevyplatí na vstupních dvéřích šetřit. Pokud by například dveře byly z dřevovláknité deska, jež má papírové jádro, pak stačí pouhých pár sekund, aby se zloděj do bytu dostal. A takto bychom mohli pokračovat u každého z výše uvedených parametrů. U vstupních dveří platí, že kvalita je na prvním místě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9739 (vitejdoma.cz/rodina#9859)


Přidat komentář