Výstavba rodinného domu - výběr firmy

Také byste se rádi probouzeli v novém, moderně zařízeném domě? Máte vysněný domeček a toužíte jej nechat zrealizovat? Poradíme Vám jak na to. Co vše je potřeba od vyřízení úvěru, výběru firmy, realizaci stavby, až po konečné nastěhování.

Doporučujeme:

 • Stavební práce Ústecký kraj - Firma A - SAS - UNO nabízí široký sortiment stavebních prací. Od projektu k realizaci, stavby domů, oplocení či vrat, úpravy** zahrad** a samozřejmě, pokládkou zámkové dlažby. Mimo jiné firma dává na vykonanou práci** vždy 3 letou záruku.**

 • Stavení firma Kladno - Firma VIMSTAV provádí kompletní** stavení práce** (zednické, malířské, bourací a zahradní práce),** rekonstrukce** domů a novostavby. Ve firmě jsou odborně vyškolení pracovníci v důležitých oborech, díky tomu nabízí veškeré služby od projektování po** realizace.**

 • Stanislav Žižka rekonstrukce střech ,okr.Louny a okolí- Nabízí veškeré pokrývačské, tesařské a klempířské práce, rekonstrukce sedlových a plochých střech, stavbu krovů a pergol, zednické práce- zateplování fasád, stavba plotů z betonových štípaných tvarovek, pokládku zámkových dlažeb, sádrokartonářské práce a stavbu komínů. Pronájem párty stanů včetně montáže. Kontakt: 775192111 , tmel77@seznam.cz
 • Střechy Břeclav ,okr.Břeclav a okolí-** Ploché a šikmé střechy na klíč**. Tesařské, klempířské, pokrývačské, izolatérské a zednické práce včetně dodávky všech materiálů, cenových rozpočtů a poradenské činnosti. Vše, co s realizací střech souvisí. Pomoc při získání dotací, zelená úsporám.

 • Dřevomont AZ s.r.o , okr.Vsetín a okolí -Stavební a obchodní společnost DŘEVOMONT AZ s.r.o. je nástupnickou organizací firmy Dřevomont - DJ Velké Karlovice.Od prvopočátku se zabývala** realizací objektů**, jako jsou** rodinné domy ,rekreační chaty, chalupy, ale i penziony , hospodářské a provozní objekty či menší výrobní haly na bázi dřeva.** Stavby je možno rozčlenit do třech typů, jež se navzájem liší způsobem provedení obvodové nosné konstrukce:Roubené dřevostavby ze surového konstrukčního materiálu , Srubové stavby , Stavby z rámové konstrukce.Zabýváme se individuální výstavbou : Co dům to originál.

Důležité body stavby rodinného domu

Také byste se rádi probouzeli v novém moderně zařízeném domě? Máte vysněný domeček a toužíte jej nechat zrealizovat? Poradíme Vám, jak na to. Co vše je potřeba od vyřízení úvěru, výběru firmy, realizaci stavby, až po konečné nastěhování.

Na počátku je velká touha, sen, přání, tužba, bydlet v novém moderním domě. Než se můžeme pustit do stavění nového bydlení, je potřeba mít řádnou představu, jak má domeček vypadat, a kde chceme dům stavět. Výběr pozemku je základem pro Vaše příjemné a klidné bydlení. Před samotnou koupí pozemku si zjistěte technický stav pozemku, na příslušném úřadě se ujistěte, zda je pozemek vhodný k výstavbě rodinného domu, a jaké jsou plány výstavby okolo pozemku do budoucnosti, zda se pozemek nenachází v záplavové oblasti. Na stavebním úřadě se podívejte do územního plánu, kde je vyznačeno v podrobné mapě vše o funkčnosti pozemku, a kterým zákonem se výstavba ve Vaší vybrané lokalitě stanovuje. Zaměřte si svůj vysněný dům přímo na vybraném pozemku, určete si,  jak bude dům zasazen, kde budete mít výhled,určete si zasazení domu dle světových stran , jaký je sklon terénu, jaká je příjezdová komunikace, jaká je vzdálenost od sousedů.

Financování domu je nejdůležitější bod celé výstavby domu. Projděte si konta, stanovte si, kolik peněz na budování bydlení máte a kolik byste si případně potřebovali zapůjčit od banky či stavební spořitelny, případně od svých známých a přátel. Výbornou službou je nechat si poradit o svých financích od zkušeného finančního poradce. Nebývají závislý pouze k jedné instituci, mají přehled o všech dnes nabízených programech a službách bank, stavebních spořitelen, pojišťoven. Poradí, ale i vyřídí za Vás vhodný úvěr či hypotéku. Ušetříte tím mnoho času a starostí, přijedou k Vám domů a vše vyřídí za Vás. Po domluvě s Vámi Vám připraví všechny podklady k vyřízení úvěru až k Vašemu podpisu smlouvy. Je velmi důležité, jaké má pozemek technické vybavení. Zda jsou na pozemku zavedeny inženýrské sítě, tedy elektřina, plyn, kanalizace, vodovod a optické sítě (internet, telefon..)

Pokud nemáme vlastní představu o tvaru či velikosti domu, pomůže nám výběr z mnoha katalogů s návrhy rodinných domů, kde jsou uvedené odkazy přímo na objednání projektové dokumentace vybraného typu domu. Další možností je kontaktovat stavebního projektanta, s ním projít Váš pozemek ke stavbě domu, a společně s projektantem vytvořit projekt dle Vašeho přání. Cena takového projektu je cca 30.000 – 100.000 Kč, záleží na složitosti a na tom, zda se jedná o typový projekt či nový atypický projekt.

Dnešních trh stavebních firem nabízí stavbu rodinných domů na klíč, poskytují kompletní stavbu rodinných domů od vypracování projektové dokumentace, zajištění financí až po konečnou kolaudaci a předání domu k nastěhování. Využít můžete ale také jen část jejich nabízených služeb.  Přenechejte všechny starosti se stavbou rodinného domu firmě, která tak ušetří Vaše finance, čas, ale hlavně nervy. Mají zkušenosti s vyřizováním na úřadech, ví kde se obrátit o radu. Dokonale znají stavební normy a zákony, podle kterých se při stavbě řídí.  Dle Vašeho přání zajistí vše potřebné. Materiálovou realizaci stavby provedou samozřejmě dle Vašich nároků od nízkoenergetických staveb, dřevostaveb až po náročné Vámi vybrané stavby. Mnoho firem staví rodinné domy na klíč. Poskytnou Vám celkovou záruku na celou stavbu a vybavení firmou dodané a montované.

Co obsahuje stavba rodinného domu

Průběh stavby domu se dělí na mnoho částí, každá obsahuje mnoho pojmů, které je potřeba zařídit, provést, zrealizovat. Pojďme si je alespoň vyjmenovat.

 • Příprava stavby: financování stavby, výběr, zaměření a koupě pozemku, příjezdová cesta, případná demolice starého domu, vyřízení projektu domu, zahájení stavebního řízení, výběr a nákup stavebního materiálu, vrt – studna (v případě řešení energie vrtem).
 • Základy a základová deska: zaměření domu, zemní práce, příprava a betonování základových pásů, zhotovit ztracené bednění, a v závěru přípravu a betonování základové desky.
 • Hrubá stavba: sklep, hydroizolace, založení stavby, zdění obvodových a nosných zdí, příprava a betonování věnce a štíty, kmín, krov, střešní krytina, střešní okna a klempířské prvky, betonové schodiště, zdění příček, a také příprava a ochrana stavby na přezimování.
 • Rozvody a instalace: elektroinstalace, vody a odpady, rozvod plynu, topení, TV, telefon, internet, zabezpečovací systémy domů.
 • Přípojky: elektřiny, kanalizace či ČOV (čistička odpadních vod), vody, plynu
 • Dokončení stavby: zateplení podkroví, montáž oken a dveří, garážových vrat, omítky či štuky, podlahové topení a radiátory, obklady a dlažby, betonování, lití podlahy, parapety, krb, sádrokartóny, zařízení koupelny a WC, zásuvky, vypínače a osvětlení, malování či tapetování místností, pokládka podlah, koberců, interiérové dveře a zárubně, schodiště, žaluzie, rolety, markýzy, fasáda, montáž solárních systémů.
 • Vybavení domu: chodba, kuchyně, obývací pokoj, ložnice, dětské pokoje, pokoje pro hosty, pracovna, šatna, technické místnosti, garáž
 • Stěhování a kolaudace: kolaudace nového bydlení, stěhování, změna trvalého bydliště, přehled všech vynaložených nákladů
 • Venkovní úprava a zahrada: pergola, oplocení, venkovní dlažby a chodníky, okrasná zahrada, zahradní jezírko, bazén, koupací jezírko či vířivá vana

Dům na klíč - bez dodání základové desky

Příklad stavby typového domu na klíč, bez dodání základové desky, vybranou firmou:

 • Vyberete si typ rodinného domu z katalogu dodavatelské firmy
 • Nechejte si stanovit** konečnou cenu** stavba rodinného domu na Vašem pozemku
 • Firma Vám dodá projektovou dokumentaci
 • Zajistěte si** financován**í RD či si nechte pomoci s financováním dodavatelskou firmou
 • Váš budoucí rodinný dům** vsaďte** do Vašeho stavebního pozemku včetně** připojení** na inženýrské sítě, stanovení hloubky základových pasů, apod., po domluvě s projektantem firmy.
 • Zajistěte vyřízení všech potřebných** povolení** a dokumentů ke stavbě RD  - nebo přenecháte tyto záležitosti dodavatelské firmě
 • V případě že dodavatelská firma nemá v rozpočtu zahrnuté zhotovení základové desky, zajistěte stavbu základové desky svépomoci či jinou dodavatelskou firmou
 • Stavba základové desky již může sloužit k zajištění úvěru pro finanční ústavy.
 • Úvěr lze čerpat až v momentě, kdy je finanční ústav uvedený jako** věcné břemeno** v katastru nemovitostí
 • Po té nastává již čas na dodávku zhotovení stavby smluvenou firmou, která zrealizuje stavbu až po kolaudaci rodinného domu. Předem si firma účtuje zálohu na stavbu, po dokončení díla vyčíslí všechny náklady a vyfakturuje Vám konečnou cenu.

Je to velké množství známých i neznámých jmen, pojmů, činností. Rodina, která se rozhodla pro výstavbu nového moderního rodinného domu, či rekonstrukci staršího domu rozhodně sama nezvládne všechny výše uvedené zařídit a uskutečnit. Mnoho činností lze provést tzv. svépomocí, pomůžou známí či rodina. Ne vždy je to ale nejekonomičtější řešení, jelikož se o pomocníky z řad známých a rodiny musíte také postarat v oblasti občerstvení, pracovních pomůcek a jiných. Zároveň tak nemáte žádnou záruku, nelze práci reklamovat. Řešením je každá stavební firma, o které máte výborné reference. Provede komplexní služby s výstavbou Vašeho vysněného bydlení, odvede rychlou a kvalitní práci, poskytne řádnou záruku.

Doporučujeme:

 • Stavební práce Ústecký kraj - Firma A - SAS - UNO nabízí široký sortiment stavebních prací. Od projektu k realizaci, stavby domů, oplocení či vrat, úpravy** zahrad** a samozřejmě, pokládkou zámkové dlažby. Mimo jiné firma dává na vykonanou práci** vždy 3 letou záruku.**

 • Stavení firma Kladno - Firma VIMSTAV provádí kompletní** stavení práce** (zednické, malířské, bourací a zahradní práce),** rekonstrukce** domů a novostavby. Ve firmě jsou odborně vyškolení pracovníci v důležitých oborech, díky tomu nabízí veškeré služby od projektování po** realizace.**

 • Stanislav Žižka rekonstrukce střech ,okr.Louny a okolí- Nabízí veškeré pokrývačské, tesařské a klempířské práce, rekonstrukce sedlových a plochých střech, stavbu krovů a pergol, zednické práce- zateplování fasád, stavba plotů z betonových štípaných tvarovek, pokládku zámkových dlažeb, sádrokartonářské práce a stavbu komínů. Pronájem párty stanů včetně montáže. Kontakt: 775192111 , tmel77@seznam.cz

 • Stavební firma OLDŘICH JUREČKA s.r.o.-** Stavební a obchodní firma podnikající ve stavebnictví.** Silné zázemí firmy je nezbytností. Proto disponujeme přípravářskou, plně vybavenou klempířskou dílnou, kde probíhá výroba všech potřebných prvků. Kvalitní, spolehlivý vozový park je samozřejmostí.Dělají rekonstrukce , zateplování , průmyslové stavby , novostavby , suché stavby , střechy na klíč , atd

 • Dřevomont AZ s.r.o , okr.Vsetín a okolí -Stavební a obchodní společnost DŘEVOMONT AZ s.r.o. je nástupnickou organizací firmy Dřevomont - DJ Velké Karlovice.Od prvopočátku se zabývala** realizací objektů**, jako jsou** rodinné domy ,rekreační chaty, chalupy, ale i penziony , hospodářské a provozní objekty či menší výrobní haly na bázi dřeva.** Stavby je možno rozčlenit do třech typů, jež se navzájem liší způsobem provedení obvodové nosné konstrukce:Roubené dřevostavby ze surového konstrukčního materiálu , Srubové stavby , Stavby z rámové konstrukce.Zabýváme se individuální výstavbou : Co dům to originál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9773 (vitejdoma.cz/rodina#9912)


Diskuze a zkušenosti

sasenka | 04.06.2012 20:07
zmena Ahoj, my uz nas domecek mame, ale nemohli jsme si dovolit uplne novy a tak jsme koupily starsi domek na vesnici a ted rekonstruujeme. Momentalne resim podlahy a dvere. Co je lepsi kachlicky nebo drevo? Udrzba atd? A taky jsem se chtela zeptat...Nemate nekdo zkusenosti se dverma v pouzdre? Strasne se mi to libi, ale chci si overit, ze je to ok...


Přidat komentář