Výběr a druhy žaluzií

Řekne-li se žaluzie, mnohým se vybaví vnitřní okenní žaluzie. Nabídka žaluzií je však v současnosti mnohem širší. O tom, jaké žaluzie si můžete zakoupit a vytvořit tak vhodné a efektivní stínění, se dočtete v tomto článku.

Doporučujeme:

  • Prodej a montáž žaluzií Orlicko - Prodej a montáž žaluzií, předokeních rolet a síti proti hmyzu v Rokytnicích v Orlických Horách. Nabídka shrnovacích dveří, vanových a sprchových zástěn i garážových vrat.
  • Žaluzie a plastové okna Liberec - Firma pana Pavla Laurina vám nabízí** plastová** okna a stavební práce. Dále se zabývá prodejem** dřevěných** eurooken, vnitřními a vnějšími parapety, žaluziemi a garážovými rolovacími vraty.

I když jsou žaluzie tradičním pomocníkem k zastínění, řadí se díky svému širokému výběru k velmi rozšířeným a oblíbeným na trhu. Žaluzie, díky svým možnostem, se mohou dělit na různé skupiny.

Druhy žaluzií

S jakými druhy žaluzií se můžete na trhu setkat? Co se týká jejich orientace, můžete si vybírat ze žaluzií horizontálních a vertikálních. I když horizontální žaluzie interiérové jsou na trhu snad odedávna, rozhodně nezůstávají pozadu, co se týká technologie. Horizontální žaluzie, stejně jako vertikální se vyrábí v mnoha provedeních, materiálech, dekorů. V podstatě byste snad nenašli žaluzie, které by neladili právě s Vaším interiérem. Pro horizontální žaluzie je typické, že se velmi jednoduše montují i ovládají. Vedle horizontálních, pak můžeme volit ještě žaluzie vertikální interiérové, které jsou vyhledávané pro větší okna a okna atypická (oválná, kruhová, oblouková aj.). Vertikální žaluzie však svoje uplatnění nemají jen v oknech. Žaluzie jsou přímo ideální pro zakrytí pracovního koutku, komory, výklenku. Svým elegantním vzhledem se žaluzie používají jak v soukromém, tak komerčním sektoru. Co se týká materiálu, tak se žaluzie vyrábí ze 100% polyesteru, či v kombinaci s bavlnou. K dostání jsou však i žaluzie, jejichž lamely obsahují skelná vlákna. Díky nim jsou žaluzie vhodné pro alergiky, protože účinně odpuzují prach. A co se týká délky a šířky, pak si můžete nechat vyhotovit žaluzie na míru. Výjimkou nejsou ani žaluzie vertikální řešené do oblouku.

Vedle** interiérových žaluzií** si můžete také pořídit žaluzie exteriérové. I ty mají za úkol efektivně stínit příslušnou místnost. Ovšem navíc se tyto žaluzie mohou pochlubit tepelně izolačními vlastnostmi. Je zcela pochopitelné, že venkovní žaluzie nebudou ušetřeny ani deště, ani sněhu. Z toho důvodu musí být nerezavějící, a také by měli být odolné vůči větším povětrnostním vlivům. Kolikráte se při bouřkách totiž vítr značně zvedne.

Druhy žaluzií dle materiálu

Z jakých žaluzií, co do materiálu si můžete vybírat? Největší poptávka je po žaluziích dřevěných, hliníkových a bambusových.

Dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie volí příznivci přírodních materiálů. Navíc, pokud ve Vaší domácnosti převládá dřevo, pak dřevěné žaluzie jsou tím nejideálnějším řešením. Jak se říká, v detailech je síla. U dřevěných žaluzií si navíc můžete vybírat z rozličných druhů dřevin. U** dřevěných žaluzií** je důležité hledět na kvalitu. Žaluzie by v tomto případě měli být odolné vůči slunečnímu záření a zachovat si svoji barevnost. Z toho důvodu záleží nejen na kvalitě daného materiálu, ale také použité technologii.

Hliníkové žaluzie

Hliníkové žaluzie jsou složeny z jednotlivých hliníkových lamel, jež se naklápějí i vytahují. Tyto žaluzie jsou vhodné prakticky pro každý druh okna, a to dokonce i okna s izolačním dvojsklem. Žaluzie se ovládá za pomoci praktického kuličkového řetízku. Ani se nemusíte obávat případně nevzhledných montážních prvků. Ty jsou dokonale ukryty před zraky, a to plastovými krytkami. Vychytané žaluzie navíc disponují brzdou, díky které můžete fixovat polohu lamel, a to ve Vámi požadované výšce.

Bambusové žaluzie

A aby byl výčet kompletní, máme zde ještě bambusové žaluzie, které, stejně jako dřevěné, jsou voleny klienty, kteří preferují přírodní materiály. I když se může zdát, bambus není dřevem, ale druhem trávy. Pro bambus je charakteristická pevnost a zároveň pružnost a výjimečná odolnost vůči vodě. Pokud tedy máte okna i v koupelně, vůbec nemusíte váhat a bambusové žaluzie tam můžete nechat namontovat.

To, že se musíte spokojit jen s bílými žaluziemi, již dávno neplatí. Chcete žaluzie žluté, modré, s dekorem dřeva, hliníkové, bambusové, dřevěné? Vše je možné. Stačí si jen vybrat a nechat vyrobit na zakázku.

Doporučujeme:

  • Prodej a montáž žaluzií Orlicko - Prodej a montáž žaluzií, předokeních rolet a síti proti hmyzu v Rokytnicích v Orlických Horách. Nabídka shrnovacích dveří, vanových a sprchových zástěn i garážových vrat.

  • Žaluzie a plastové okna Liberec - Firma pana Pavla Laurina vám nabízí** plastová** okna a stavební práce. Dále se zabývá prodejem** dřevěných** eurooken, vnitřními a vnějšími parapety, žaluziemi a garážovými rolovacími vraty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9730 (vitejdoma.cz/rodina#9843)


Přidat komentář