Střechy na klíč

Základem každého domu je střecha. Jde o konečnou úpravu každé stavby, která by měla dokonale ochránit náš domov nejen před jakýmikoliv povětrnostními podmínkami. Chcete-li tedy novou střechu, pak vždy oslovte odborníky.

Doporučujeme:

  • Střechy Břeclav ,okr.Břeclav a okolí-** Ploché a šikmé střechy na klíč**. Tesařské, klempířské, pokrývačské, izolatérské a zednické práce včetně dodávky všech materiálů, cenových rozpočtů a poradenské činnosti. Vše, co s realizací střech souvisí. Pomoc při získání dotací, zelená úsporám.
  • Stanislav Žižka rekonstrukce střech ,okr.Louny a okolí- Nabízí veškeré pokrývačské, tesařské a klempířské práce, rekonstrukce sedlových a plochých střech, stavbu krovů a pergol, zednické práce- zateplování fasád, stavba plotů z betonových štípaných tvarovek, pokládku zámkových dlažeb, sádrokartonářské práce a stavbu komínů. Pronájem párty stanů včetně montáže. Kontakt: 775192111 , tmel77@seznam.cz
  • Tesařství, pokrývačství a klempířství Vysočina - Firma pana Nováka nabízí kompletní renovaci a pokládku střech. Stavba pergol a altánů na mírů. Výstavba dřevěných domů a chat. Kontaktovat ho můžete na telefonním čísle :** 721904140,** nebo emailu : tesarstvi-h.myslova@centrum.cz.
  • Josef Kotrouš střechy ,okr.Plzeň a okolí- Firma KJK střechy nabízí** klempířské , pokrývačské služby s použitím veškerých střešních systémů.** Provádění drobných** tesařských prací ,  hydroizolace střech , natěračské práce , montáž solární techniky aj.**

  • Střechy Kubinec ,okr.Rychnov nad Kněžnou- Realizují střechy včetně dodávky** materiálu a montáže střešních oken**. Nabízíme zednické i sádrokartonářské práce či opravy komínů.Tesařské a pokrývačské práce.Také** půdní vestavby.**


Asi nikdo z nás si nedovede představit dům bez střechy. Také proto se mnoho firem zaměřuje na možnost pokládky celé střechy na klíč. Tyto firmy Vám zajistí i veškeré propojení sítí a všeho, co je pod novou střechou potřeba zabudovat, včetně tepelné izolace. V dnešní době firmy odvádí práce velmi kvalitně a v případě dobrého výběru i bleskově rychle.

Střechy na "klíč"

Rozhodujete-li se pro celkovou realizaci, pak jsou** střechy na klíč** tím pravým. Není výjimkou, že za stejným účelem, lze provést i výměnu střešní krytiny. Jestliže jste se rozhodli jen pro výměnu, pak Vám postačí pouze ohlášení Stavebním úřadě. V opačném případě musíte mít stavební povolení. Střecha na klíč obnáší nejen to, že řemeslníci zajistí celkovou rekonstrukci, ale také to, že budete-li souhlasit, tak Vám vyřídí i stavební povolení a zajistí stavební dozor. Oslovíte-li tedy za tímto účelem firmu nebo samostatného živnostníka, pak se postupuje zhruba takto. Navštíví Vás technik, který provede zaměření a vyhotoví cenovou nabídku. V případě, že Vám tato cenová nabídka nebude vyhovovat, nabídne Vám firma i jiná možná řešení, a to s přihlédnutím na rozsáhlé možnosti výběru střešní krytiny a jejich doplňků.

Součásti " střechy na klíč" je i možnost zajištění** klempířských a tesařských prací**. Po odsouhlasení cenové nabídky a výběru vhodného materiálu, Vám firma zajistí i jeho dovoz. Následně může započít realizace zakázky, za pomoci klempířů, pokrývačů a tesařů. Většina firem Vám poskytne** odbornou radu** a vypracuje zaměření včetně cenové nabídky zdarma. Střešní krytiny stejně jako klempířské doplňky, si vybíráte dle firemních katalogů, ze kterých můžete vybírat materiál buď měď, hliníkový plech, zinkový nebo titanový se zinkem. Co se tvaru střechy týká, tak pro firmy není překážkou ani šikmá ani plochá střecha, kde zajistí také dokonalé zateplení a zaizolování. Dodržování bezpečnosti práce, stejně jako přesného postupu práce, je pro všechny řemeslníky samozřejmostí.

Střechy

Jelikož je střecha část domu, bez které by nebylo možné dům obývat, tak bychom se měli při výběru střechy pamatovat na mnoho věcí. Na začátku bychom měli mít jasno především v tom, zda chceme nyní nebo třeba do budoucna vybudovat** půdní vestavbu** či nikoliv. Důležité je také brát ohled na celý koncept okolí tak, aby zcela odlišná střecha nepůsobila v krajině rušivě, a proto bychom měli brát ohled i na sousední stavby.

Druhy střech

I když se to nezdá, tak výběr střechy se může stát velmi složitou a namáhavou záležitostí, a to především proto, že jich existuje velká spousta. Vybírat můžete ze střechy pultové, sedlové, ploché, mansardové atd. Výběr střechy nás bude doprovázet celý náš život, takže bychom neměli nic uspěchat, už proto, že její stavba je dosti namáhavá a také finančně náročná.

Plochá střecha

Tento druh střechy má sklon menší než 15 stupňů a je poskládána z několika vrstev, kde hlavní vrstvou je vrstva nosná, která je od stropu oddělena půdou nebo přímo stropem. Další vrstva je vrstva izolační, chránící objekt proti povětrnostním vlivům, a jejíž hlavní funkcí je především** tepelná izolace**. No a poslední svrchní vrstvou je krytina, jejíž funkce spočívá v ochraně ostatních vrstev a samotné budovy od vody, sněhu, apod. materiál, který u plochých střech tvoří svrchní vrstvu, je nejčastěji dehtová či jiná lepenka, asfalto-jutové desky apod.

Sedlová střecha

Tento druh střechy je u nás nejvíce používaný. Hodí se na domy v řadové zástavbě rodinných a bytových domů. Tato střecha je tvořena dvěma střešními rovinami, dvěma okapy a dvěma štíty. Existují nejrůznější varianty těchto střech a to sedlová střecha křížová a sedlová střecha polokřížová, která vzniká průnikem dvou sedlových střech o stejné výšce hřebene. Obě tyto sedlové střechy jsou využívány na stavbách se složitějším půdorysem.

Kdo je klempíř a jak vybrat toho správného

Člověk, který Vám oplechuje komín, udělá okapy, okenní parapety, úžlabí, ale i montáže a revize hromosvodů, se nazývá klempíř. Aby nedocházelo k zatékání do objektu a s tím souvisejícímu znehodnocování, musí znát klempíř správné technologické postupy, musí vědět, jaké druhy materiálů zvolit apod. Je potřeba, aby byl klempíř odborně znalý, protože součástí klempířských norem jsou také odborné nákresy, kde jsou zaneseny veškeré detaily.

Co se výběru klempíře týká, tak nejvhodnější způsob je poptat se po svých známých a nechat si od nich doporučit schopného klempíře. Dalším způsobem může být poohlédnutí se na internetu, kde si můžete přečíst nejrůznější** reference** nebo dokonce prohlédnout ukázky již provedených prací. Pro většinu z nás je rozhodujícím faktorem cena. Nechte si tedy od vybraných firem zpracovat cenovou nabídku a na základě té si vyberte. Je rozhodně lepší vybírat klempíře mezi známými a prověřenými firmami.

Doporučujeme:

  • Stavební firma OLDŘICH JUREČKA s.r.o.-** Stavební a obchodní firma podnikající ve stavebnictví.** Silné zázemí firmy je nezbytností. Proto disponujeme přípravářskou, plně vybavenou klempířskou dílnou, kde probíhá výroba všech potřebných prvků. Kvalitní, spolehlivý vozový park je samozřejmostí.Dělají rekonstrukce , zateplování , průmyslové stavby , novostavby , suché stavby , střechy na klíč , atd
  • Stanislav Žižka rekonstrukce střech ,okr.Louny a okolí- Nabízí veškeré pokrývačské, tesařské a klempířské práce, rekonstrukce sedlových a plochých střech, stavbu krovů a pergol, zednické práce- zateplování fasád, stavba plotů z betonových štípaných tvarovek, pokládku zámkových dlažeb, sádrokartonářské práce a stavbu komínů. Pronájem párty stanů včetně montáže. Kontakt: 775192111 , tmel77@seznam.cz
  • Tesařství, pokrývačství a klempířství Vysočina - firma pana Nováka nabízí kompletní renovaci a pokládku střech. Stavba pergol a altánů na mírů. Výstavba dřevěných domů a chat. Kontaktovat ho můžete na telefonním čísle :** 721904140,** nebo emailu : tesarstvi-h.myslova@centrum.cz.
  • Josef Kotrouš střechy ,okr.Plzeň a okolí- Firma KJK střechy nabízí** klempířské , pokrývačské služby s použitím veškerých střešních systémů.** Provádění drobných** tesařských prací ,  hydroizolace střech , natěračské práce , montáž solární techniky aj.**

  • Střechy Kubinec ,okr.Rychnov nad Kněžnou- Realizují střechy včetně dodávky** materiálu a montáže střešních oken**. Nabízíme zednické i sádrokartonářské práce či opravy komínů.Tesařské a pokrývačské práce.Také** půdní vestavby.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9780 (vitejdoma.cz/rodina#9921)


Přidat komentář