Správný výběr bezpečnostních dveří

Nechali jste si pojistit domácnost proti případnému vykradení? Nezapomněli jste však na kvalitní bezpečnostní dveře? Pokud jste se například přestěhovali do staršího panelového bytu, nemusí tam být dveře splňující patřičnou bezpečnostní třídu.

Doporučujeme:

  • Zámečnické a topenářské práce Kolín - Firma pana Petra Hakla se zabývá stavebními a montážními prácemi včetně výměny oken, dveří i tepelných izolací. Dále také provádí kovovýrobu, zámečnické a topenářské služby. Firma má nepřeberné množství výroby a montáží. Klade velký důraz na kvalitu dodávaných výrobků, stejně i na kvalitu jejich služeb.

Určitě není radno tzv. mávnout rukou nad tím, že náhodou nemáte patřičné bezpečnostní dveře. Mohlo by se totiž také stát, že po případném vloupání by Vám pojišťovna nevyplatila žádné odškodné. Nejednalo by se totiž „o překonání překážky“. Ano, bohužel to tak je. Takže byste si poctivě platili pojistné x let, a pak byste také nemuseli obdržet v případě vykradení ani korunu. Jak zjistit, co že to vlastně máte za dveře? A jakou bezpečnostní třídu splňují? Můžete se například obrátit na některou z firem, které se zabývají výrobou a/nebo prodejem dveří.

Výběr bezpečnostních dveří

Namítáte, že bezpečnostní dveře nejsou zrovna příliš vzhledné? Nebo že se typově, barevně nebudou hodit do Vašeho bytu? Možná tomu tak bylo dříve. V současnosti přichází výrobci bezpečnostních dveří s nabídkou rozličných typů, barev (jedno a dvojbarevné), ale také povrchových úprav.

Povrchová úprava bezpečnostních dveří

Je Váš interiér předsíně laděn do světlých nebo spíše tmavších barev? Z nabídky** povrchových úprav dveří** si jistě vybere každý. Můžete volit například z dekoru dřeva v odstínu olše, bílého dubu, třešně, webe, hnědého dubu, břízy, světle hnědého dubu aj. Vybírat však můžete i z koženky, ať už barvy bílé, krémové, šedé, světle hnědé, tmavě hnědé aj.

Charakteristické prvky pro bezpečnostní dveře

Záleží od jednotlivého výrobce dveří, které prvky zakomponuje do „svých“ bezpečnostních dveří. Setkat se však můžete například s ocelovou mříží, která chrání dveře, s hlubokotažným ocelovým plechem, rozvorovým systémem s několika aktivními bezpečnostními čepy.

Bezpečnostní třídy bezpečnostních dveří

Dle evropské normy se bezpečnostní dveře dělí do šesti bezpečnostních tříd. Například bezpečnostní dveře třídy 1 a 2 de facto nedisponují skoro žádnými potřebnými bezpečnostními parametry. Za to bezpečnostní dveře třídy 3 a 4 již ochrání byt významným způsobem. Dveře bezpečnostních tříd 5 a 6 volí především banky aj.

Bezpečnostní dveře třídy 2

Potřebujete „standardním“ způsobem zabezpečit vstup do Vašeho bytu? Pak tento parametr splňují bezpečnostní dveře třídy 2. Dveře jsou odolné vůči běžným způsobům násilného vniknutí. Dveře jsou charakteristické zesílenou konstrukcí, pasivními bezpečnostními body, vyztuženými závěsy.

Bezpečnostní dveře třídy 3

Hledáte-li a očekáváte-li od vstupních dveří maximální bezpečnost, pak můžete volit bezpečnostní dveře třídy 3. Tyto dveře se mohou pochlubit zesílenou konstrukcí, speciálními závěsy, pasivními bezpečnostními body aj.

Nezbytná součást bezpečnostních dveří

Nejde „jen“ o samotné bezpečnostní dveře. Je třeba ještě pamatovat na bezpečnostní kování a bezpečnostní vložku, a to patřičné bezpečnostní třídy.

Celá plocha dveří, zárubně, panty, zámek, vložka – to jsou prvky, jejichž kvalitu zvažuje případný zloděj. Najde-li u některého z prvků slabé místo, bude se chtít s největší pravděpodobností přes něj dostat do bytu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9752 (vitejdoma.cz/rodina#9875)


Přidat komentář