Solární systémy - výběr firmy

Také s určitým napětím každoročně čekáte, zda a kolik budete doplácet za energii na vytápění a energii na ohřev teplé vody? Jak by se Vám líbilo, kdybyste nejenže nedopláceli, ale naopak ještě výrazně ušetřili?

Doporučujeme:

  • Zámečnické práce Chomutov - Firma pana ** Pavla Chuchela** vyrábí různé druhy bran, vrat, schodišť,** zábradlí** a plotů. Nabízí produkty z ocele i nerezu. Mimo jiné se taky zabývá solárními systémy.  Firma také rozšířila sortiment o nerezové** bazény** různých rozměrů a tvarů.

Chystáte se stavět, nebo již bydlíte v rodinném domku? Pak máte možnost si nainstalovat solární systémy, které vykazují velmi vysokou účinnost, nízké tepelné ztráty a nemalé každoroční úspory na energiích. Ovšem solární systém si můžete nainstalovat i na jiné vhodné místo.

Představení solárních systémů

Co vlastně je solární systém? Všimli jste si při Vašich procházkách, že střechy některých rodinných domů zdobí jakési panely? Tak majitelé těchto rodinných domků se rozhodli pro namontování solárních systémů a využívají jejich nesporných výhod.

Princip solárních systémů

Solární systémy jako takové využívají slunečního záření, aby mohly vyrábět energii. Toto solární záření, které dopadne na solární panely, se následně promění v teplo. A toto teplo se poté odvede za pomoci čerpadla pro ohřev teplé užitkové vody, ohřev vody v bazénku, ale také přitápění v domě.

Solární systémy, které si můžete pořídit, jsou speciálně sestaveny tak, aby bylo docíleno potřebného využití slunečního záření, a to ne jen v letních dnech.

Vhodné umístění solárního systému

Solární systémy se povětšinou umisťují na střechy domů. Výjimkou však není ani umístění na garáž, či do zahrady. A pokud se jedná o sklon umístění, pak je nejvhodnější úhel 45°, a to pro solární systémy, které plánuje využít po celý rok.

Umístění solárního systému jako takového, je vhodné orientovat směrem na jih, případně na jihozápad. Je to z prostého důvodu, solární panely tak budou moci absorbovat skoro všechno celodenní sluneční záření. Tímto krokem si zajistíte maximální možnost využití solárních systémů.

Využití solárních systémů

V jakém případě se Vám vyplatí pořízení solárního systému? Používáte teplou vodu, topení v chladných dnech, bazén? Pak ve všech těchto případech oceníte vlastnosti solárního systému. Ušetřit peníze budete moci tím pádem jak na ohřevu teplé užitkové vody, tak na ohřev bazénu a přitápění.

Výhody solárních systémů

I když pořízení solárního systému něco stojí, to nezastíráme, jeho výhody jsou nesporné. Pořídíte-li si solární systémy, pak díky nim každoročně ušetříte. Co se týká energie na ohřev teplé vody, tak tam je** snížení nákladů až o 75%**. Co se týká energie na vytápění, tam dosahuje snížení nákladů až** 40%**. Stačí si tedy jen spočítat, kolik ročně běžně platíte, a kolik budete moci ušetřit. Malé částky to určitě nebudou.

Typy solárních systémů

Solární systémy se člení dle různých parametrů. Při výběru solárního systému je vhodné se nejprve zaměřit, kolik členů je v domácnosti. Solární systémy se totiž dělí i dle počtu osob, které budou využívat například teplou vodu. Na trhu jsou solární systémy určené pro dvě osoby, ale také pro patnáct osob.

Když pomineme náklady za jídlo a oblečení, které další položky tvoří největší část Vašich výdajů? Je-li to energie na teplo, teplou vodu, pak si můžete výrazně pomoci a náklady významně snížit, a to za pomoci solárních systémů.

Doporučujeme:

  • Zámečnické práce Chomutov - Firma pana ** Pavla Chuchela** vyrábí různé druhy bran, vrat, schodišť,** zábradlí** a plotů. Nabízí produkty z ocele i nerezu. Mimo jiné se taky zabývá solárními systémy.  Firma také rozšířila sortiment o nerezové** bazény** různých rozměrů a tvarů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9728 (vitejdoma.cz/rodina#9841)


Přidat komentář