Set top box

Pokud bydlíte v domě s více nájemníky a používáte společnou anténu, při pořizování set top boxu si určitě zjistěte, zda tato anténa přijímá i jiné signály než jen ty analogové.

Set top box

V současné době je jediným řešením pro příjem digitálního signálu tzv. set top box. Toto zařízení se nejvíce přibližuje přehrávači DVD. Lepší přístroje opravdu taky obsahují i mechaniky pro DVD a CD. Set top box funguje jako jakýsi transormátor digitálního vysílání pro analogové televize.

Vkládá se mezi anténu a samotný přijímač. Digitální data, které se příjímají anténou a která jsou zkomprimovaná, uspůsobuje pro současné televizory. Digitální přenos umožnuje místo jednoho programu do frekvence je možno vložit kromě čtyř až pěti televizních kanálů i další doplňkové služby. Hodláte si pořídit LCD televizi a chybí vám pár informací?

Druhy kategorií a služba

Tyto služby se odvíjejí i od typů jednotlivých set top boxů. Existují tři druhy:

  • standardní - příjem televizních kanalů, příjem rozhlasu a teletext. Cena těchto přístrojů začíná pozvolna klesat a měla by se pohybovat kolem dvou tisíců korun.
  • set top boxy CI - do těchto přístrojů lze vkládat dekódovací karty. Kromě běžné nabídky digitálních televizí díky tomuto set top boxu můžete přijímat i placené kanály. I rozsah nabízených doplňkových služeb je daleko větší.
  • set top boxy PVR - toto zařízení obsahuje pevný disk, na který lze zaznamenat libovolný pořad. Ten lze poté přehrát, aniž by se snížila kvalita záznamu.

Na co se nesmí zapomenout

Pokud bydlíte v domě s více nájemníky a používáte společnou anténu, při pořizování set top boxu si určitě zjistěte, zda tato anténa přijímá i jiné signály než jen ty analogové. Většina z nich totiž nemusí na digitální signál reagovat a budete si muset pořídit vlastní prutovou nebo venkovní anténu.

Rovněž si při nákupu zkontrolujte, zda nebude třeba k přístroji dokoupit různé kabely a doplňky.

Je třeba mít taky na paměti, že set top box pro pozemní digitální vysílání není přizpůsoben na kabelové a satelitní digitální programy. Živé přenosy koncertů stojí za to - Rammstein z východu Německa až na kraj světa! Na trhu jsou sice již přístroje, které toto umožňují, jejich cena je však stále vyšší než u základních set top boxů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9680 (vitejdoma.cz/rodina#8482)


Přidat komentář