Prodej a montáž žaluzií

Pokud uvažujete o pořízení žaluzií, je právě pro Vás určen tento článek, ve kterém se dozvíte, co přesně jsou žaluzie, kde se prodávají, jak se montují a jak probíhá jejich následná údržba.

Doporučujeme:

 • Zasklívání balkónů a lodžií Praha** - Společnost MO-BY s.r.o.**, která je 100% českou firmou a je již několik let předním výrobcem a dodavatelem vratové, zastiňovací a zabezpečovací techniky. Co vše Vám společnost nabízí? Garážová vrata, zimní zahrady, markýzy, žaluzie, shrnovací dveře a stěny, garnýže, pergoly a altány.

 • Prodej a montáž žaluzií Orlicko - Prodej a montáž žaluzií, předokeních rolet a síti proti hmyzu v Rokytnicích v Orlických Horách. Nabídka shrnovacích dveří, vanových a sprchových zástěn i garážových vrat.

Co jsou žaluzie?

Žaluzie můžeme definovat jako soustavu lamel (horizontálních nebo vertikálních), která zakrývá nějaký otvor, obvykle okno nebo dveře. Žaluzie jsou navzájem spojeny a pomocí důmyslného mechanismu dochází k jejich současnému natáčení dle potřeby.

K čemu se žaluzie používají?

Žaluzie jsou velice praktickým pomocníkem v každé moderní domácnosti. Jejich hlavní funkcí je stínění slunečnímu záření, čímž je zamezováno i rychlému ohřívání vzduchu v místnostech. Právě žaluzie jsou nejčastějším používaným druhem stínící techniky, zároveň také nejúčinnějším. Žaluzie sou však i estetickým doplňkem našich domovů.

Podívejme se na několik důvodů, proč si žaluzie pořídit:

 • velice snadno se obsluhují
 • jsou vhodné do všech typů oken (plastová, dřevěná okna, různé výklenky)
 • vyznačují se dlouhou životností
 • jejich údržba je rychlá a snadná
 • díky rozličným materiálům a široké paletě barev se hodí do každého interiéru a tvoří skvělý doplněk
 • jsou cenově dostupné
 • jsou ideální náhradou závěsů

Co udělat před nákupem?

Před samotným nákupem žaluzií je nutné si uvědomit, o jaký typ žaluzií máme zájem, k čemu nám přesně mají sloužit a kolik jsme ochotni do jejich pořízení investovat. Následujícím důležitým krokem je změření prostor. Pokud si necháme žaluzie dodat i namontovat od odborníka, provede nám i vyměření. Pokud však chceme nakupovat a instalovat sami, zůstává i tato činnost na nás. Je nutné ji provést s největší přesností.

Nákup žaluzií

Možností, kde nakoupit žaluzie, je velké množství. Prodejem žaluzií se zabývá téměř každý prodejce oken, kterých je v současné době velké množství, a můžete si tedy vybrat odborníka kousek od svého domova. Některé firmy se zaměřují přímo na prodej žaluzií a ostatních doplňků, jako jsou např. sítě proti hmyzu. Existuje samozřejmě i velké množství internetových obchodů se žaluziemi a potřebným příslušenstvím.

Montáž žaluzií

Montáž žaluzií můžete svěřit odborníkovi, který Vám žaluzie správně a rychle namontuje. Samotná montáž trvá velice krátkou dobu, obyčejný byt v panelovém domě může být hotový i za méně než jednu hodinu. Obvykle montáž zajišťuje přímo prodejce, od kterého si žaluzie zakoupíte.

Domácí kutilové však zvládnou montáž i sami. Pokud se k tomuto kroku rozhodnete, bude Vám k tomu stačit šroubovák a příklepová vrtačka. Potřebné množství montážního materiálu, jako jsou vruty, klipy a hmoždinky, Vám obvykle poskytne prodejce. Je však důležité prodejci říci, do jakého materiálu budete žaluzie montovat. Horizontální žaluzie se obvykle montují přímo do oken, volba doplňkového materiálu je tedy jednoduchá. O něco složitější může být výběr u žaluzií vertikálních. Za standardní materiál se u nich považuje beton a plná cihla, ostatní materiál (sádrokarton, dřevo apod.) potřebují jiné součástky.

Údržba žaluzií

Následná údržba je velice snadná, žaluzie nevyžadují žádnou zvláštní péči. Vždy záleží na materiálu, ze kterého jsou lamely vyrobeny. Plastové lamely se čistí vodou s přídavkem čistícího přípravku pomocí měkké textilie. Lamely látkové sedají čistit za pomocí prachovky nebo vysavače, důležitá je opatrnost, aby nedošlo k poničení lamel. Ostatní součásti (ovládání, garnýž atd.) se čistí vlhkou houbou nebo měkkou tkaninou.

Doporučujeme:

 • Zasklívání balkónů a lodžií Praha** - Společnost MO-BY s.r.o.**, která je 100% českou firmou a je již několik let předním výrobcem a dodavatelem vratové, zastiňovací a zabezpečovací techniky. Co vše Vám společnost nabízí? Garážová vrata, zimní zahrady, markýzy, žaluzie, shrnovací dveře a stěny, garnýže, pergoly a altány.

 • Prodej a montáž žaluzií Orlicko - Prodej a montáž žaluzií, předokeních rolet a síti proti hmyzu v Rokytnicích v Orlických Horách. Nabídka shrnovacích dveří, vanových a sprchových zástěn i garážových vrat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9736 (vitejdoma.cz/rodina#9849)


Přidat komentář