Perfektní líčení očí

Nikdy se nepoužívají všechna pravidla současně, ale pouze ta nejvhodnější. To posoudíš vyzkoušením a pohledem do zrcadla. Nejvhodnější je návštěva u odborníka - vizážisty, který ti může již v mladém věku doporučit základní pravidla pro úpravu.

Perfektní líčení očí - Jak oči zvětšit?

 • Používáním stínů světlejších barev.
 • Používáním kombinace světlých a tmavých odstínů tak, aby světlejší byl vždy blíže k oku. Nikdy však nedotahuj tmavou barvu až k obočí.
 • Správným použitím očních linek - nanesením světlé nebo bílé linky (pokud to módní trend dovolí) na dolní víčko nad řasy.
 • Nalíčením očí prodlužující řasenkou a výraznějším nalíčením konečků řas.

Perfektní líčení očí - Jak oči zmenšit?

 • Opakem pravidel pro zvětšení očí, ale vždy je zmenšuj uvážlivě a umírněně. Ženy totiž více touží po velkých očích, a tak toto pravidlo využiješ hlavně v dospívání, kdy tě mohou trápit tvé velké a jakoby vykulené oči. Časem ti je však kamarádky budou spíše závidět.
 • Nikdy se nepoužívají všechna pravidla současně, ale pouze ta nejvhodnější. To posoudíš vyzkoušením a pohledem do zrcadla. Nejvhodnější je návštěva u odborníka - vizážisty, který ti může již v mladém věku doporučit základní pravidla pro úpravu tvého vzhledu.

Perfektní líčení očí - Jak daleko od sebe máš oči?

Prostor mezi očima by měl být tak velký, aby se mezi ně vešlo ještě jedno oko stejné velikostí, jaké máš.

Perfektní líčení očí - Jak při líčení oči oddálit?

 • Prostor mezi očima prosvětli světlejším pudrem či světlým stínem do vnitřních koutků očí, tmavý stín nanes do vnějšího koutku očí a lehce přetáhni linii oka.
 • Při líčení oční tužkou čí tekutou oční linkou přetáhni linku malinko za vnější linii, ve vnitřním koutku oka začni naopak kreslit linku nejlépe půl milimetru za místem, kde začínají růst řasy.
 • Dojem vzdálenějších očí navodíš optickým zvětšením prostoru mezi obočím, a to velmi malým zásahem - lehkým protrháním. Současně dokresli obočí na vnější straně za přirozenou linii, ale také jen velmi málo a jemně.
 • Tyto triky ti mohou pomoci, pokud máš oči blízko u sebe, popř. chceš docílit přátelského vzhledu či dodat svému obličeji dětské rysy.

Perfektní líčení očí - Jak oči přiblížit?

 • Pomocí opačných triků než pro oddalování očí.
 • Použitím tmavších stínů ve vnitřních koutcích očí.
 • Spojením horního a dolního víčka tmavým stínem či oční linkou; tím oči orámuješ, uzavřeš a přiblížíš.
 • Řasy zdůrazni více u vnitřního koutku oka a také linku posuň blíže ke středu obličeje.
 • Obočí lehce dokresli blíže k sobě tužkou nebo stínem pomocí štětečku.

Perfektní líčení očí - Pravidla pro líčení očí

 1. Vše, co zesvětlíš, více vystoupí do popředí a bude vypadat širší.
 2. Co ztmavíš, zapadne, ustoupí do pozadí a bude vypadat kratší.
 3. Pokud změníš jednu linii, změní se i linie vůči ní kolmá. Např. prosvětlením středu obličeje obličej vystoupí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9613 (vitejdoma.cz/rodina#5160)


Přidat komentář