Optická myš

Optické myši se nezanášejí prachem, takže je nemusíte čistit. Pokud pracujete s grafickými programy, kde potřebujete mít pevnou a jistou ruku při kreslení, je optická myš pro vás právě ta pravá.

Optické myši

Myš svět počítačů doprovází od prvních krůčků. Dlouhou dobu počítačová myš odolávala všem pokusům o inovace a snad jedinou odlišností byl vždy pouze počet tlačítek. Převratnou inovací se stala myš optická.

Optická myš a její výhoda

Optické myši se nezanášejí prachem, takže je nemusíte čistit. Pokud pracujete s grafickými programy, kde potřebujete mít pevnou a jistou ruku při kreslení, je optická myš pro vás právě ta pravá (pohyb kurzoru po obrazovce je téměř naprosto v souladu s pohybem vaší ruky s myší po podložce). S optickou myší lze pracovat na téměř libovolné podložce, u moderních typů i na skle. Spolu s odolností vůči prachu je velkou výhodou optických myší také vyšší životnost. U většiny kvalitních optických myší je delší záruka (někteří výrobci dávají na optické myši až pětiletou záruku). Optická myš vypadá také reprezentativněji.

Optická myš a její nevýhoda

Hlavní nevýhodou optické myši je její vyšší energetická náročnost. Dalším problémem optických myší je také jejich cena. Optické myši stojí podstatně více než nejlevnější myši klasické. Zatímco klasickou myš seženete za zanedbatelnou částku, za optickou myš si poměrně připlatíte.

Klasická optická myš

Jedná se o klasické optické myši vybavené dvěma tlačítky a prostředním kolečkem pro posun. U některých myší si dokonce můžete vybrat, zda je připojíte přes USB, nebo přes PS/2 konektor.

Ergonomická optická myš

Pokud někdo touží po méně klasickém tvaru optické myši, neboli po tvaru ergonomickém, který by padl lépe do ruky, není to žádný problém. V dnešní době se dají sehnat i takovéto optické myši. Avšak takové myši jsou zpravidla jen pro praváky!

Lepší optické myši

Lepší optické myši mají například navíc jedno tlačítko, jímž se může vyvolat menu s nabídkou funkcí nebo samostatná akce.

Bezdrátové optické myši

Pokud nemáte rádi kabely, je optická bezdrátová myš výborný doplněk počítače.

iFeel Mouse, pocitová myš

iFeel mouse jsou myši, které reagují na obrazovku počítače, po níž se pohybuje šipečka myši. Pokud například přejíždí šipečka myši z jednoho okna do druhého nebo jede přes ovládací prvek, myš se vám v ruce rozklepe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9653 (vitejdoma.cz/rodina#7887)


Přidat komentář