Jak se dá mobil napojit na PC

Připojení přes infračervený port je technicky trochu náročnější, ale asi finančně nejvýhodnější v případě, že často měníte telefony. Infraport dnes totiž naleznete v řadě mobilů, vyjma těch úplně nejlevnějších modelů.

Jak se dá mobil napojit na PC

Stejně tak se nabízí i možnost psát textové zprávy, synchronizovat adresář a kalendář s aplikacemi v počítači nebo si adresář zálohovat na bezpečnější místo. Stejně tak není od věci i možnost nahrávat do telefonu různý multimediální obsah: zvonění nebo obrázky.

Nastavení potřebných parametrů při propojování mobilu s počítačem se velice liší model od modelu.

Propojení PC s mobilem

V zásadě existují tři hlavní způsoby, jak telefon s počítačem propojit.

 

 • Propojení kabelem

  Z hardwarového hlediska je propojení kabelem velice jednoduchá záležitost. Jeden konec se připojí k systémovému konektoru telefonu a druhý k počítači. Existují dva druhy kabelů: pro sériový (COM) port a pro USB rozhraní. Otázka, který zvolit v případě možnosti výběru, není jednoznačná.

  Kabely pro sériové porty bývají levnější a také k nim většinou nepotřebujete žádné ovladače – stačí v příslušném programu nastavit číslo portu, k němuž je telefon připojen. Ovšem ne na všech počítačích a noteboocích zvláště je sériový port k nalezení, proto je nutné sáhnout po variantě pro USB.

  Ta bývá dražší, potřebujete také nainstalovat ovladač neboli driver, který vytvoří virtuální sériový port, přes něhož se budete připojovat. Někdy nabízí USB kabel i možnost dobíjet svým prostřednictvím telefon přímo z počítače.

   

 • Propojení přes infraport

  Připojení přes infračervený port je technicky trochu náročnější, ale asi finančně nejvýhodnější v případě, že často měníte telefony. Infraport dnes totiž naleznete v řadě mobilů, vyjma těch úplně nejlevnějších modelů. Navíc je infračervené připojení univerzální – nemusíte tedy měnit přípojný modul pokaždé, když si kupujete nový telefon, jak tomu bývá v případě kabelu. Co však lze považovat za nevýhodu tohoto spojení je fakt, že mezi přípojným modulem a telefonem musí být během spojení přímá viditelnost a vzdálenost ne větší než zhruba půl metru, což infračervené připojení diskvalifikuje například pro připojení notebooku v dopravních prostředcích apod.

  K přípojnému modulu dostanete CD-ROM nebo disketu s ovladači a návod v češtině. Pokud něco z toho chybí, snažte se nákupu vyhnout i přes ujišťování prodavače, že si obojí můžete později stáhnout z Internetu.

  Prostudujte návod na připojení a zvlášť tu pasáž, kde se radí, jestli dříve připojit modul nebo nainstalovat ovladače.

  Po nainstalování a připojení modulu budete mít v počítači několik nových virtuálních sériových portů, přes něž můžete s telefonem pracovat. Jen nezapomeňte, že přes spojením přes infraport nejdříve musíte tuto funkci spustit na samotném telefonu.

   

 • Propojení přes bluetooth

  Připojení přes bluetooth je nejmodernějším a nejprogresivnějším druhem propojení počítačů a telefonů v poslední době. Může za to především pohodlí takového spojení – mobil a PC na sebe nemusí vůbec „vidět” a může mezi nimi být až desetimetrová vzdálenost. Jako nevýhodu však lze uvést ten fakt, že zdaleka ne všechny telefony jsou bluetooth vybaveny a i dokonce mnohým nově vyráběným přístrojům tato funkce chybí, protože ji nalezneme pouze v přístrojích vyšší cenové kategorie.

  Počítače nebo notebooky mohou na své základní desce obsahovat integrovaný čip bluetooth, pokud jej ale nemají, lze si pomoci externími adaptéry. Takový modul s podporou bluetooth má nejčastěji podobu obdélníčku, který se připojuje k USB portu. Méně často se můžeme setkat s bluetoothovými kartami PCMCIA.

  Při instalaci je opět nezbytné dodržet postup předepsaný návodem, zvláště co se týká doby, kdy má být modul připojen k PC. Většinou to bývá během instalace a budete k tomu vyzváni.

  Instalace přidá do systému virtuální sériové porty, s jejichž pomocí můžete s telefonem komunikovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9654 (vitejdoma.cz/rodina#8008)


Přidat komentář