Jablotron

Především starší lidé mají s klasickými mobily problémy. Písmena a číslice na malém displeji jsou pro ně nečitelná, stejně je to i s miniaturními tlačítky a jejich jediný požadavek.

Jablotron

Ve všeobecné snaze vyrábět mobilní telefony malé, menší a úplně nejmenší byla myšlenka na obří GSM telefon opravdu odvážná. Ale pracovníci z jablonecké firmy správně vyhmátli správné místo na trhu. Ne každý totiž od mobilního telefonu požaduje všechny myslitelné funkce, jaké mají současné nejmodernější přístroje k dispozici.

## Písmena a číslice jsou někdy problém

Především starší lidé mají s klasickými mobily problémy. Písmena a číslice na malém displeji jsou pro ně nečitelná, stejně je to i s miniaturními tlačítky a jejich jediný požadavek, který od telefonu vyžadují, jsou většinou hovory se svými blízkými a sem tam posílání sms zpráv. Nepotřebují tedy se svým mobilem špacírovat po ulicích, potřebují mít jen jistotu, že se v případě nutnosti dovolají tam, kam potřebují.

## Využití všech funkcí na trhu

V Jablotronu nakonec přišli s nápadem mobilního telefonu, který by zvenku vypadal jako pevná linka. Má klasické sluchátko, ale už při pohledu na část, kde obvykle bývá deset tlačítek s čísly a pár dalších pro předvolby a například opakované vytáčení, je jasné, že tenhle přístroj bude umět i něco navíc.

Především zde najdeme velký displej, který je přehledný a především jsou všechny znaky na jeho ploše čitelné i z větší vzdálenosti. Kromě toho má pod číselníkem klávesnici s písmeny na psaní sms zpráv. Jablotron se soustředil zejména na tyto funkce, které uživatelé nejvíce vyhledávají a snažil se je provést co nejjednodušeji. Kromě volání a psaní smsek vlastník tohoto mobilního telefonu může snadno listovat a doplňovat telefonní seznam. Nový model tohoto telefonu by měl mít v sobě 19 jazykových verzí a díky použití modulu od společnosti Siemens by mě fungovat v každé zemi pokryté sítí GSM.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9692 (vitejdoma.cz/rodina#8627)


Přidat komentář