Instalatérské práce - výběr firmy

Uvažujete o rekonstrukci bytového jádra a kompletní renovaci instalatérských rozvodů? Potřebujete namontovat WC, opravit netěsnící sifon nebo vyměnit bojler? Prozradíme vám podle jakých kriterií vybrat odbornou firmu a co od instalatéra očekávat.

Mezi instalatérské práce patří široké spektrum prací ať už většího rozsahu nebo drobné opravy. Instalatérské práce provádí instalatér, tedy odborník, který má příslušné vzdělání a zkoušky stanovené zákonem. Vždy je dobré si na náročnější montáže objednat firmu, která bude vyhovovat vašim požadavkům, s drobnými opravami (montáž WC, montáž vany, montáž umyvadla, montáž a výměna nádržky, výměna a oprava baterie, výměna sifonu, výměna těsnění, připojení myčky, připojení pračky, připojení bojleru, připojení karmy, připojení průtokového ohřívač a dalších) si poradíte sami nebo pokud si netroufnete, můžete si objednat hodinového manžela.

Druhy instalatérských prací

Instalatérské práce, které vyžadují již odborníka, zahrnují například:

  • rozvody vody v bytech, opravy netěsností, rekonstrukce a opravy přívodů a rozvodů vody,
  • výměna vodoměrů, opravy a rekonstrukce vodovodních potrubí
  • instalace přívodů a rozvodů vody, instalace sanitárního zařízení
  • rekonstrukce kanalizací, připojování sanitární techniky a spotřebičů
  • montáž vnitřních kanalizačních stoupaček
  • montáž ležatých kanalizací
  • opravy a výměny tlakové vody
  • výměny vodoměrných souprav, rozvody odpadů, drobné opravy
  • poruchy a havárie rozvodů a zařízení
  • montáže koupelen, pisoáry, dřezy, vodovodní baterie

Výběr firmy

Při volbě firmy v první řadě přihlédnete k finanční částce, kterou jste ochotni nebo můžete investovat. Firmu si vyberte nejlépe** v okruhu vašeho bydliště**, můžete se tak lépe informovat například u sousedů na doporučení na konkrétní firmu nebo využijte internetu a vyhledejte firmu podle kritérií, která jsou pro vás důležitá.

Důležitým kritériem výběru je určitě ochota a přístup odborníka, kterého jste si vybrali a kontaktovali. Pokud projeví individuální a ochotný přístup, určitě je vaše volba správná. Zeptejte se na možnost bezplatného rozplánování a návrh realizace či opravy s případnou návštěvou u vás doma. Firma nebo živnostník poskytující** instalatérské služby**, by vám měl zdarma vytvořit na základě vašich podnětů finanční nabídku a návrh včetně časového plánu realizace.

Nebojte se a na vše se vyptejte, předejdete tak pozdějšímu nedorozumění. Nemusíte shánět žádné instalatérské potřeby, nářadí a materiál. Odborník by měl všechny tyto potřeby donést sám a předem vám oznámit jaký materiál a jeho cenové rozpětí má k dispozici. Je samozřejmé, že pokud si některé komponenty nakoupíte sami, instalatér vám je namontuje.

U všech prací máte možnost pozdějších reklamací, proto si vždy převezměte doklad o provedených prací a doklad o přijaté částce tedy vyúčtování. Co se zdá být jasné a známé na tom se nejvíce chybuje. Zejména u živnostníků může docházet ke krácení daně, pokud si doklad napsat nenecháte nebo uvěříte, že to není nutné a tím se i zbavujete možnosti pozdější reklamace. U solidních firem a odborníků vám toto nehrozí.

Snahou každé firmy by mělo být především zajištění komfortu pro zákazníka, což znamená zejména šetření jeho času. Pokud budete mít rozbourané vodovodní potrubí, tak si budete muset najít alternativu, ale všeobecně realizace déle jak týden netrvá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9771 (vitejdoma.cz/rodina#9910)


Přidat komentář