Hydroizolace střech

Chránit majetek proti vlhkosti je velmi důležité. Měli bychom proto tomuto problému věnovat zvýšenou pozornost. Stačí malé opomenutí či nekvalitně provedená práce a náš majetek může vést k vážnému poškození a s tím spojeným finančním ztrátám.

Doporučujeme:

  • Josef Kotrouš střechy ,okr.Plzeň a okolí- Firma KJK střechy nabízí** klempířské , pokrývačské služby s použitím veškerých střešních systémů.** Provádění drobných** tesařských prací ,  hydroizolace střech , natěračské práce , montáž solární techniky aj.**
  • Střechy Kubinec ,okr.Rychnov nad Kněžnou- Realizují střechy včetně dodávky** materiálu a montáže střešních oken**. Nabízíme zednické i sádrokartonářské práce či opravy komínů.Tesařské a pokrývačské práce.Také** půdní vestavby.**
  • Jan Kubizňák střechy ,okr.Cheb a okolí- Firma nabízí** klempířské , pokrývačské a tesařské práce.Kontakt: **774 485 046 ,605 723 108 , janbambus@seznam.cz

Co znamená hydroizolace?

Hydroizolace je** opatření proti vnikání vody** v jakémkoliv skupenství do konstrukce stavby a také do vnitřních prostor stavebního objektu. Také do specifických staveb či opačně – ze stavebního objektu do vnějšího prostoru, například z žumpy či vodojemu.

Hydroizolační materiál

Hydroizolační materiál se označuje podle druhu použité izolační hmoty. Na českém trhu se tak i rozdělují základní hydroizolační výrobky. Jedná se zejména o hmoty:

  • Polyetylenové a jiné hydroizolace (jílové hmoty skla, kovy)
  • Živičné - hydroizolace dehtové a asfaltové
  • Z plastů a pryže - hydroizolace syntetické

Hydroizolace střech a stěn

Stavbu neohrožuje** vlhkost** pouze odspodu. I v konstrukcích** střech** se musí zamezit kondenzaci vzdušné vlhkosti. Pokud máte dřevostavbu, musíte zamezit vlhkosti i ve stěnách. Zkondenzovaná voda zde může způsobit zvlhnutí dřeva, izolace nebo dalších konstrukčních prvků. To má za důsledek snížení či úplnou ztrátu izolačních vlastností. Ale nejenom to. Mohou se také začít objevovat plísně, kterých se pak velmi těžce budete zbavovat. Materiály, které jsou nasáklé vodou zvyšují svůj objem a také objemovou hmotnost, což může být v krajním případě i nad hodnotou statických výpočtů. Z tohoto důvodu se vkládají do stěn či střech fólie, které mají za úkol bránit průniku vodní páry nebo kapalné (dešťové) vody do konstrukce stavby. Na jiných místech to jsou pak fólie, které případnou vlhkost, když už se do konstrukce stavby dostane, odpařují.

Kdy dochází ke kondenzaci vodní páry?

Největší riziko kondenzace vodní páry v střešní nebo** stěnové konstrukci** hrozí v chladném počasí a v zimě. Tok** vodní páry** se orientuje směrem ven z vytápěného domu. Způsobuje to velikost částečného tlaku vodní páry, který je v místnosti, kde je teplo, vždy vyšší než venku. Tak například v domě nebo bytě, který má pokojovou teplotu 20°C a relativní vlhkost vzduchu 50 %, je velikost částečného tlaku páry 1200 Pa. Venku je přitom při 0°C a vlhkosti 100% jen 570 Pa. To znamená, že i když doma vlhkost necítíme a venku je mokro a padá sníh nebo sníh s deštěm, rozdíl tlaků žene páru zevnitř ven. Z tohoto důvodu se pak fólie v konstrukci umísťují různým způsobem.

Údržba vodotěsné izolace plochých střech

V současnosti na plochých střechách uplatňují nejčastěji hydroizolační vrstvy, které tvoří jeden nebo více natavitelných pásů vyrobených z asfaltu, popřípadě z oxidovaného asfaltu a hydroizolační vrstvy, především z měkkého PVC. Střešní fólie z měkkého PVC jsou často laminovány z několika primárních fólií. Fólie mohou být nevyztužené nebo je do nich zaválcována výztužná vložka.

Máte-li na domě plochou střechu, kterou tvoří klasické hydroizolační pásy, asi jste již uvažovali nad tím, jakým způsobem takovou střechu správně udržovat, respektive opravovat. Opravit se dá pomocí moderních bezúdržbových modifikovaných asfaltových pásů nebo hydroizolačních fólií. Jak takovou střechu opravit, když na ni nemáte dostatečnou hotovost?

Součástí skladby vodotěsné izolace plochých střech jsou ochranné a reflexní nátěry, jelikož jsou hydroizolační pásy dodávány bez ochranné vrstvy, která je chrání před UV zářením a vysokými teplotami. Tyto reflexní nátěry se aplikují nejen po pokládce asfaltových hydroizolačních pásů, ale je důležité je také pravidelně měnit a obnovovat.

Obecné zásady pro údržbu a opravu hydroizolace střechy

Před jakoukoliv aplikací nátěrového systému je nutné povrch stávající vodotěsné izolace řádně vyčistit a odborně opravit. Například odstranit puchýře, což se dělá proříznutím a zatavením nebo novým nátěrem hydroizolační vrstvou. Na to si však zavolejte firmu, která se tímto zabývá. Pokud však je však vodotěsná izolace více poškozená, nátěrový systém není řešením.

Použití nátěrového systému

Údržbu ploché střechy domu nebo garáže s vodotěsnou izolací z asfaltových pásů zvládnete při dodržení určitých zásad a bezpečnostních opatření ve většině případů i vy sami. Budete-li aplikovat asfaltové nátěrové hmoty, měli byste toto provádět při minimální teplotě ovzduší a také vědět, že nesmí po určitou dobu zmoknout.

Firmy na hydroizolaci střech

Bydlíte-li v rodinném domě, dřív nebo později se zub času projeví i na vaší nemovitosti. Využít služeb některé z mnoha firem na hydroizolaci pro vás bude tedy nezbytné. V současné době je na trhu velké množství takových firem, takže je z čeho vybírat. Některé firmy se zaměřují pouze na střechy, některé vám budou schopny nabídnout komplexnější služby. Zabývají se například i izolací vodních ploch (jezírko na zahradě), izolací teras, izolací základů, nebo i hydroizolací zelených střech, pokud takovou máte.

Firmy používají také nejrůznější značky izolačních fólií. Nechte se proto vždy informovat. Před tím, než si zavoláte firmu, projděte si internet, kde naleznete spoustu odborných článků o hydroizolaci střech, není na škodu být trochu „v obraze“ a mít aspoň minimální přehled. Na internetu také najdete kontakty na odborné firmy, které můžete navzájem porovnat. Zkuste zkontaktovat více firem najednou a nechat si zaslat nabídku, nebo se informovat o ceně. Můžete tak porovnat a vybrat tu nejvýhodnější. Ale pozor! V tomto případě ta nejlevnější neznamená nejvýhodnější. Špatně provedená izolace vám může způsobit nemalé škody a také spoustu nepříjemných zážitků.

Pokud se chystáte na obnovu střechy a myslíte si, že to zvládnete i sami, můžete využít internetových stránek některých firem, které vám mohou jen poradit.Ve většině případů za drobnou radu nechtějí žádné peníze. Někde se musíte jen zaregistrovat. Možná máte ve svém okolí někoho, kdo s hydroizolací střech má už nějaké zkušenosti, takže není naškodu, když se poptáte na radu i svých známých.

Doporučujeme:

  • Josef Kotrouš střechy ,okr.Plzeň a okolí- Firma KJK střechy nabízí** klempířské , pokrývačské služby s použitím veškerých střešních systémů.** Provádění drobných** tesařských prací ,  hydroizolace střech , natěračské práce , montáž solární techniky aj.**

  • Střechy Kubinec ,okr.Rychnov nad Kněžnou- Realizují střechy včetně dodávky** materiálu a montáže střešních oken**. Nabízíme zednické i sádrokartonářské práce či opravy komínů.Tesařské a pokrývačské práce.Také** půdní vestavby.**

  • Jan Kubizňák střechy ,okr.Cheb a okolí- Firma nabízí** klempířské , pokrývačské a tesařské práce.Kontakt: **774 485 046 ,605 723 108 , janbambus@seznam.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9784 (vitejdoma.cz/rodina#9925)


Přidat komentář