Hydratace pro ruce a nehty

Krásná pokožka - hydratace rukou není vše. Cvičení prstů. Mytí nádobí jen s rukavicemi. Krém na ruce s filtry zajistí hydrataci. Denně vypijte nejméně šest sklenic vody k udržení vnitřní i vnější vlhkosti kůže.

Krém na ruce s filtry zajistí hydrataci

Dbejte na to, aby krém na ruce obsahoval plně spektrální filtry chránící před ultrafialovým zářením slunce. Nezapomínejte, že ruce jsou nepřetržitě vystaveny slunečním paprskům, které vyvolávají stárnutí pleti včetně stařeckých skvrn.

Mytí nádobí jen s rukavicemi

Vždy používejte gumové rukavice; máčení rukou v mýdlové vodě nebo chemických prostředcích pro úklid je totéž jako jít na slunce bez opalovacího krému.

  • K vstřebání přebytečné vlhkosti jsou nejlepší rukavice s bavlněnou podšívkou. Další dobrá věc je masáž rukou krémem na ruce pokaždé, když máte volnou chvilku. Ukazovákem a palcem opačné ruky postupujte drobným kroužením od špiček prstů k zápěstí.

Cvičení prstů

Cvičením prsty předcházíte syndromu jednostranného zatěžování, k němuž dochází trvale opakovaným pohybem například při psaní na klávesnici. Procvičte prsty svíráním ruky v pěst, uvolňováním a napínáním prstů, kružte rukou v zápěstí.

Krásná pokožka - hydratace rukou není vše

  1. Jezte zdravě. Vybírejte přírodní potraviny. Střídejte druhy ovoce a zeleniny.
  2. Denně vypijte nejméně šest sklenic vody k udržení vnitřní i vnější vlhkosti kůže.
  3. Dopřejte tělu dostatečný spánek – obvykle šest až osm hodin.
  4. Používejte opalovací krémy a oblékejte se tak, abyste nevystavovali pokožku extrémním projevům počasí. Určitá dávka slunce je nezbytná, ale dnešní opalování znamená zítřejší zestárnutí kůže.
  5. Vyhýbejte se agresivním mycím prostředkům – používejte ty šetrnější. Pot a maz jsou normální projevy kůže a zbavují tělo toxinů a odpadních látek.
  6. Chraňte ruce před působením drsných a chemických prostředků zvlhčujícími a opalovacími krémy nebo vhodnými rukavicemi.
  7. Před spaním natřete ruce a nehty krémem na ruce nebo vazelínou a masírujte plochu kolem kůžičky, abyste jí dodali výživu a povzbudili její růst. Pak si navlékněte bavlněné rukavice. Ponechte je na rukou celou noc, teplo spolu se zvlhčovadlem zajistí ošetření stylem „teplý olej”.
  8. Cvičte. Vykonáváte-li tytéž pohyby, přerušte na chvilku práci a protáhněte a protřepejte prsty, zápěstí, ruce a paže k udržení normálního rozsahu pohybu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9612 (vitejdoma.cz/rodina#5097)


Přidat komentář