Čištění koberců

Po důkladném vyluxování čištěného koberce se zapracuje do koberce čistící prášek (například Tepur nebo Kobosan). Do prášku se absorbuje veškerá nečistota a mastnota z koberce a poté je prášek s nečistotami vysán.

Doporučujeme:

Úklid kanceláří, bytů a firem - Plzeň - Mimo pravidelné úklidy provádí firma Dareja spol. s.r.o. pro podniky, soukromníky a domácností úklidy po malířích a řemeslnících, mytí oken a výkladních skříní, čištění koberců. Dále mytí skladovacích  a výrobních hal úklidovými stroji, údržba trávníků a mnoho dalších.

Speciální vodní vysavač

Čištění a praní koberců mokrou cestou je prováděno samozřejmě pomocí vody. Koberce jsou namočeny a poté čištěny speciálními vodními vysavači, které neničí vlákno textilie. Tyto speciální vodní vysavače si můžete zakoupit, půjčit ve specializované firmě nebo od známého, který jej vlastní. Další možností je vybrat si firmu, která celé čištění obstará za vás.

Postup vodního vysávaní

  • Nejprve aplikujte čistící saponát, který regeneruje vlákno koberce a tím ho dostává do jeho původní podoby.
  • Poté pomocí speciálního vysavače začněte koberec pomalu čistit a sušit.
  • Je-li koberec silně znečištěn, například od chlupů a vlasů je vhodné ruční čištění a kartáčování.
  • Koberec obvykle zcela vysychá do druhého dne po čištění, proto je nutné zajistit dostatečné větrání.

Koberec a čistící prášek

Po důkladném vyluxování čištěného koberce se zapracuje do koberce čistící prášek (například Tepur nebo Kobosan). Do prášku se absorbuje veškerá nečistota a mastnota z koberce a poté je prášek s nečistotami vysán. Čištění koberce suchou cestou je časově méně náročné a také snadnější.

Rozdíly mezi suchým a mokrým čištěním koberců

Čištění suchou cestouČištění mokrou cestou
jednoduché, časově nenáročné
časově náročnější, složitější
nevzniká nepořádek
vzniká nepořádek
barvy koberce neblednou
barvy koberce postupem času blednou
není třeba manipulovat s nábytkem
je potřeba manipulovat nebo alespoň zakrýt nábytek, aby se nepoškodil
koberce se nevytahují, nesrážejí ani nevyboulejí
koberce se při velkém přemokření vytahují, srážejí a vyboulejí
potlačuje se bujení mikroorganismů
podporuje se bujení mikroorganismů
nenarušuje se osnova koberce
narušuje se osnova koberce
 

Postup na skvrny

Při čištění postupujte od kraje skvrny do středu. Vlněné a polyesterové koberce lépe vyčistíte pomocí kyselin (například citrónovou šťávou či octem), bavlněné, hedvábné a nylonové koberce naopak zásaditými přípravky (například boraxem nebo čpavkem).

Doporučujeme:

Úklid kanceláří, bytů a firem - Plzeň - Mimo pravidelné úklidy provádí firma Dareja spol. s.r.o. pro podniky, soukromníky a domácností úklidy po malířích a řemeslnících, mytí oken a výkladních skříní, čištění koberců. Dále mytí skladovacích  a výrobních hal úklidovými stroji, údržba trávníků a mnoho dalších.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9704 (vitejdoma.cz/rodina#8898)


Diskuze a zkušenosti

Mirloslav | 21.01.2014 20:05
čištění koberců Praha http://cistenikobercupraha.com/

JarmilaK. | 01.07.2015 09:48
Robotický vysavač Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s robotickým vysavačem, slyšel jsem rozpoluplné věci a názory, a chci si to ověřit ještě takto, díky.

Alena Vrbatá | 01.07.2015 12:30
Robotický vysavač Mám a od tý doby , co jsem si to pořídila si ho nemůžu vynachválit! Ušetřil mi dost času a práce:)

JarmilaK. | 02.07.2015 10:14
Robotický vysavač Mě jde o to, jestli to opravdu vydrží nějaký dvě hodiny, a ta práce je vidět, nebo jestli by si to i přesto člověk raději uklidil sám. Jsem na ten úklid vážně pes. Mám kočku a ty chlupy jsou pak všude. A to není na mě

Alena Vrbatá | 02.07.2015 11:34
Robotický vysavač Já vvás úplně chápu, mám to stejný. Pořídili jsme si psa a to není na mě. Takže hned jsem sedla k internetu a začala jsem hledat něco, co bude efektivní. Aje hodně značek a typů a každej má jinej názor.

Alena Vrbatá | 02.07.2015 11:35
Robotický vysavač Já mám doma robotickej vysavač od Robzone. Mají jich na výběr víc, já jsem se rozhodovala mezi třema Duoro Profi, Roomy Dog- což je právě na ty chlupy nejlepší, a Moopy- to převážně stírá.

JarmilaK. | 02.07.2015 13:29
Robotický vysavač A co jste nakonec zvolila? Já jsme koukala na Samsung nebo Sencor a iRobot.

Alena Vrbatá | 02.07.2015 19:18
Robotický vysavač Po dohodě doma, jsme si pořídily to Duoro Profi, vysává to i sítrá, jezdí si to tady a maká to za mě.

Alena Vrbatá | 02.07.2015 19:19
Robotický vysavač Jo na tyhle značky má každej svůj názor, však uvidíte, jestli budete číst recenze. Sencor je levnej, ale poruchovej. Já si už ve vsým věku připlatím. Tak jsem zainvestovala i tady.

JarmilaK. | 02.07.2015 21:00
Robotický vysavač Teď na to koukám a ono to má i nějaky HEPA filtr a UV záření, tak to je super. Ten prach a roztoče mi obecně nedělá dobře. Ale teda ta cena.

Alena Vrbatá | 03.07.2015 06:58
Robotický vysavač Jasně, ale jak říkám nemůžu si to vynachválit. Jsem spokojená a i manžel, už mě nemusí poslouchat :))


Přidat komentář