Bydlení - zdravé bydlení

Bydlení – bydlíte zdravě? Dřevěný nábytek- zdravé bydlení. Čalounění a koberce- zdravé bydlení. Elektrické spotřebiče- zdravé bydlení. Barvy a laky- zdravé bydlení. Konzervační látky a stabilizátory uvolňují do okolí jedovatý glykotér a aldehydy.

Bydlení – bydlíte zdravě?

Ať už na podlahách, zdech, v kobercích nebo na nábytku, škodlivé látky číhají všude kolem nás. Jejich důsledky vidíme každý den. Čím dál více lidí trpí různými alergiemi nebo dráždivým kašlem.

Barvy a laky- zdravé bydlení

Konzervační látky a stabilizátory uvolňují do okolí jedovatý glykotér a aldehydy. Ty mohou způsobovat alergickou vyrážku, podráždění očí a kůže, dušnost nebo dráždivý kašel. Jejich nepříznivý vliv můžete omezit častým větráním v celém bytě. Také používejte raději ekologické barva a laky, které obsahují jen minimální množství škodlivých látek.

Dřevěný nábytek- zdravé bydlení

Také dřevěný nábytek často obsahuje formaldehyd a různé organické rozpouštědla. Ty se odpařují do vzduchu, a protože je pak vdechujeme, mohou nám poškodit naše zdraví. Typické následky si asi dokážete sami představit: bolení hlavy, dušnost, nevolnost. Proto si při koupi nábytku všímejte nejen tvaru a barvy, ale také jeho vůně. Přednost byste měli dát nábytku vyrobenému ekologicky.

Čalounění a koberce- zdravé bydlení

Někteří výrobci používají k čalounění pěnové hmoty a potahy obsahující toxické insekticidy. V kobercích mohou být chemické urychlovače (vanilcyklohexen) a také v kobercových lepidlech bývají rozpouštědla, která se časem uvolňují do ovzduší. Všechny tyto látky mohou vyvolávat alergie, pocity nevolnosti nebo dušnosti. Proto nové potahy vždy hned vyperte e kupujte pouze vyzkoušené značky.

Elektrické spotřebiče- zdravé bydlení

Nebezpečím, které hrozí ze strany elektrospotřebičů jsou rozpouštědla. Ta se ukrývají v materiálech, ze kterých je spotřebič vyroben, a do prostředí se uvolní prostřednictvím vyzařovaného tepla. Navíc na mnoho lidí působí negativně elektromagnetické vlny (tzv. elektrosmog). Při koupi nových spotřebičů dávejte přednost osvědčeným výrobkům známých značek. Nebezpečí elektrosmogu omezíte, pokud nebudete spotřebiče umisťovat v blízkosti postele a nebudete u nich používat stand – by – provoz. Součastně tím ušetříte docela slušné množství elektřiny.

Doporučujeme:

  • Ceha Trading s.r.o , okr.Prostějov a okolí - Německá firma , která se specializuje na dřevěný sortiment.Nabízí: domky na nářadí , zahradní domky , chaty , chatky.Také dřevěné garáže a přístřešky na auto.Prodejní stánky a domky do 100m2.Používají originál severské dřevo-smrk.Kompletní dodávka.

  • Coin cz montované domy , okr.Praha a okolí- Společnost COIN CZ nabízí montované domy , nízkoenergetické domy , solární systémy a vytápění. Také kompletní služby k realizaci stavby , od prvotní konzultace po potřebné doklady po skončení stavby k ohlášení užívání stavby.

  • Stavební společnost SLADRO s.r.o , okr.Děčín a okolí - Je pro nás samozřejmostí realizovat díla v kvalitě odpovídající představám investora a splňující požadavky patřičných norem, předpisů a moderních technologií. Aktivity naší společnosti mají široký záběr v následujících oblastech: dodávka a montáž střech , sádrové omítky KNAUF , lité podlahy KNAUF , Cistírny odpadních vod , demolice budov , kompletní zajištění náležitostí , sádrokartonové konstrukce, půdní vestavby, minerální podhledy , tepelné izolace obvodových plášťů veškerých objektů vč. panelové výstavby , realizace výstavby rodinných domů na klíč ,  výstavba, rekonstrukce a opravy objektů , dodávka a montáž oken , zemní práce, terénní úpravy, pokládka zámkových dlažeb, demolice budov, vyklizení a likvidace suti , renovace bytového jádra, bytů, domů , horolezecké stěny , rozpočty provádíme zdarma.**

  • EKO - PRO CZ s.r.o , okr.Litoměřice a okolí - Mezi nejvýznamnější činnosti společnosti EKO-PRO CZ s.r.o. patří výstavba nízkoenergetických rodinných domků ze stavebního systému Ekopanel. Dále nabízí : projektová činnost , financování , možnost individuálního projektu dle požadavků zákazníka , montáž příček, podhledů a půdních vestaveb , topenářství , vodoinstalatérství , tesařské, pokrývačské a klempířské práce , fasády.Společnost EKO-PRO CZ s.r.o. nabízí zákazníkům jako doplňkovou službu rovněž truhlářské práce.

  • **Dřevostavby Preisler a syn s.r.o ,okr.Havlíčkův Brod a okolí- ** ** Naším nosným programem byly dodávky doplňků pro zahradní domky a zahrady**. Postupně se mimo jiné začínáme zabývat prodejem zahradních domků. Rozšířili jsme naší působnost i do oblasti domů rekreačních a obytných-dřevostavby. Věříme, že naše nabídka uspokojí i náročné zákazníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9717 (vitejdoma.cz/rodina#9699)


Diskuze a zkušenosti

ronek | 01.04.2012 19:25
pojízdné dveře chtěla bych do paneláku posuvné dveře. viděla jsem v telce někde v nějakém pořadu o bydlení takové dveře co zajíždí do zdi. nevím jestli to jde i paneláku.líbily by se mi prosklenné.


Přidat komentář