Bydlení a ekologie

Ekologii může mít někdo spojenou s čisticími prostředky, topidlem, spotřebiči, dětskými plenami apod. Ovšem vše toto můžete zastřešit rovnou ekologickým bydlením, ať už v podobě pasivního nebo nízkoenergetického domu.

Ekologicky žít se dá prakticky od základů. A když máme na mysli základy, pak ty stavební. Poptávka po tzv. nízkoenergetických a pasivních rodinných domech rostou. A je to zcela logické. Materiály a systémy, které jsou pro stavbu voleny, splňují ekologické bydlení, významně šetří náklady na topení, energii. Ekologické domy využívají alternativních zdrojů energie a moderních technologií. Navíc je snaha, aby tyto domy byly uprostřed zeleně a co nejméně narušily ráz okolí.

Výhody ekologického bydlení

Uvažujete o změně bydlení? Místo přestěhování se do panelového bytu spíše chcete volit rodinný dům, který by byl ekologicky řešen? Ani se není čemu divit. Díky tomuto kroku Vás totiž čeká celá řada úspor. Ušetříte nemalé peníze na ohřev užitkové vody, na vytápění. Ovšem, uděláte i pozitivní krok směrem k životnímu prostředí, kdy sami za sebe snížíte produkci spalin, které jsou škodlivé. A navíc, i Vy sami, po stránce psychické a zdravotní se budete cítit lépe.

Ekologie v naší domácnosti a čisticí prostředky

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda čisticí prostředky, které si kupujete a používáte ve Vaší domácnosti, jsou ty nejvhodnější? To, že nakupujeme i očima, je známá věc. Vnější barevně vyvedený obal je jedna věc, druhá, co se v něm ukrývá.

Zvykli jsme si, že bez čisticích prostředků, běžně dostupných v drogeriích, se prakticky neobejdeme. Není výjimkou, že jich najdeme v některé domácnosti plnou skříňku. Jiný prostředek na nádobí, podlahu, prádlo, nábytek, toaletu, vanu. A aby tomu nebylo málo, kupujeme si ještě rozličné vůně do domácnosti, ať už v podobě sprejů, či postupně uvolňujícího. Ovšem zaměřili jste se někdy na etikety takových prostředků? Jde Vám o sterilní domácnosti? Toho stejně s největší pravděpodobností nedocílíte. A co víc, po použití každého takového prostředku vdechujete jeho výpary. A v případě vůní záměrně. Co asi tak na to říká Vaše zdraví a v druhé řadě celkově životní prostředí?

Ekologie při praní prádla

Na trhu jsou k dostání ekologické prášky a gely, jak na bílé, tak barevné prádlo. Ten, kdo používá při posledním máchání aviváž, si může zakoupit také ekologické aviváže. Ekologické prášky si poradí s běžně i výrazně znečištěným prádlem. Některé prášky jsou vhodné i pro nižší teploty. Určitě jste se také setkali při praní prádla, že Vám časem jaksi zešedlo.** Ekologické prášky** zabraňují šednutí prádla.

Ekologie při přebalování miminek

Kdo by nechtěl dopřát svému miminku to nejlepší, co vůbec může být. Při nákupu hraček se zajímáme o jejich atestaci. Volíme tu nejlepší postýlku s patřičnou šířkou šprušlí, netoxickou barvou apod. První rok života malého prcka, ho nejčastěji přebalujeme. A právě volba plen je velmi důležitá, a to již jen z toho důvodu, aby se miminko neoprudilo. Při nevhodně zvolených plených může bohužel dojít až k mokvajícímu stavu v oblasti zadečku děťátka. V tomto stadiu již bohužel nepomohou běžné mastičky, ale musí dojít k předepsání masti antibiotické. Jak předejít tomuto stavu? Třeba nákupem ekologických plen. Na trhu je k dostání hned několik druhů. Ekologické pleny jsou přímo ideální pro citlivou pokožku miminek.

Ekologické prostředky

Uklízet, prát, čistit a celkově udržovat domácnost se dá s běžnými, čistícími i ekologickými prostředky. V podstatě jde o Váš postoj a přesvědčení. Možná má řada z nás zakořeněné, že, co není na bázi agresivnějších čistidel, tak dobře a důkladně nevyčistí. O účinnosti ekologických prostředků se však můžeme přesvědčit tím, že začneme s jedním čističem, ať už na nádobí, vytírání podlahy, či vyprání prádla. A bude pak jen zcela na našem svobodném rozhodnutí, čemu dáme přednost.

Doporučujeme:

  • JP výroba pletiva,velkoobchod i maloobchod , okr.Brno a okolí - Zabýváme se výrobou, prodejem a výstavbou plotů a oplocení. Jsme zároveň obchodní zástupci firmy moravské drátovny a nabízíme kompletní sortiment jejich výrobků.Zahradní pletiva pouze z poctivého českého materiálu, levnou nekvalitní čínu u nás určitě nekoupíte.

  • Domažlická stavební, spol. s r.o. , okr.Domažlice - Stavební firma DOSTAV , společnost s ručením omezeným.Politikou jejich firmy je poskytovat služby v oblasti stavební činnosti , které budou trvale uspokojovat požadavkypotřeby jejich zákazníků. Usilujeme o dosahování vysoké rentability prováděných prací při minimalizaci vlastních nákladů. Nabízejí služby veškerých stavebních prací.

  • Stavení firma Kladno - Firma VIMSTAV provádí kompletní stavení práce (zednické, malířské, bourací a zahradní práce), rekonstrukce domů a novostavby. Ve firmě jsou odborně vyškolení pracovníci v důležitých oborech, díky tomu nabízí veškeré služby od projektování po realizace.

  • Stanislav Žižka rekonstrukce střech ,okr.Louny a okolí- Nabízí veškeré pokrývačské, tesařské a klempířské práce, rekonstrukce sedlových a plochých střech, stavbu krovů a pergol, zednické práce- zateplování fasád, stavba plotů z betonových štípaných tvarovek, pokládku zámkových dlažeb, sádrokartonářské práce a stavbu komínů. Pronájem párty stanů včetně montáže. Kontakt: 775192111 , tmel77@seznam.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9731 (vitejdoma.cz/rodina#9844)


Přidat komentář